Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Kraujo donorystės akcija Lietuvos karo akademijoje

Kraujo donorystės akcija Lietuvos karo akademijoje

2017 02 23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vasario 23 d. surengta kraujo donorystės akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą!“, kurios metu Akademijos bendruomenė Nacionaliniam kraujo centrui neatlygtinai davė kraujo.
 
Jau tradicija tapęs dvyliktus metus Kariūnų bataliono organizuojamas renginys sulaukė kariūnų, Akademijoje dirbančių karių ir kitų darbuotojų dėmesio. Dauguma jų kraujo davė ne pirmą kartą. Nacionalinio kraujo centro darbuotojai padėjo užpildyti visas anketas ir atliko reikalingus kraujo tyrimus.
 
Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis, tradiciškai 3–4 kartus per metus nemokamai duodantis kraujo, ragino ir kitus prisidėti prie akcijos. „Kviečiu nemokamai dovanoti dalelę savęs ir padėti tiems, kuriems Jūsų pagalba yra gyvybiškai reikalinga – būkim savanoriais ir būkim pilietiškais, nes kai padėsi kitam – kažkas padės ir tau! – sakė plk. R. Matulis – Dėkoju Kariūnų batalionui už iniciatyvą, organizuotumą ir lyderystę šioje šaunioje akcijoje ir „ačiū“ sakome Nacionaliniam kraujo centrui už nuolatinį bendradarbiavimą su Karo akademija.“
 
Medikai atkreipia dėmesį, kad kraujo donorystė naudinga tiek ligonio sveikatai, tiek pačiam donorui, nes kraujo davusio žmogaus organizme pagerėja medžiagų apykaita, jis tampa energingesnis ir linksmesnis. Tai pastebi ne vienas kraujo donoras.
 
Akademijos bendruomenė, prisidedanti prie akcijos, tikisi tokiu būdu padėti sunkiai sergantiems, o galbūt ir išgelbėti ne vieną gyvybę!
 
K. Dijoko nuotr.