Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademija tęsia šimtmečio tradicijas Lietuvos kariuomenei rengdama karininkus

Karo akademija tęsia šimtmečio tradicijas Lietuvos kariuomenei rengdama karininkus

2017 01 25

Sausio 25 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė rytinės rikiuotės metu minėjo svarbią Lietuvos karininkų rengimo istorijos datą – Karo mokyklos 98-ąsias įkūrimo metines.
 
Akademijos bibliotekos ir Karo istorijos centro iniciatyva vyko Akademijos ir Pasieniečių mokyklos simbolių parodos, skirtos Karo mokyklos įkūrimo metinėms paminėti, atidarymas.
 
Kaune veikusios Karo mokyklos įkūrimo data laikoma 1919 m. sausio 25 d., kai šios mokyklos viršininko pareigoms eiti buvo paskirtas karininkas Jonas Galvydis-Bykauskas. 1929 m. švenčiant dešimtąsias įkūrimo metines ir Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai tapus mokyklos šefu, ji pradėta vadinti Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykla. Jos tradicijas perėmė ir dabar tęsia Lietuvos karo akademija.
 
Jau Karo mokykloje susiformavo ir šiandien Akademijoje gyvuoja išlikęs pakėlimo į karininkus ceremonialas, kurio metu Lietuvos Respublikos Prezidentas, suteikdamas karininkui pirmąjį laipsnį, kardu paliečia kiekvieno absolvento petį garsiai ištardamas karininko priesaką: ,,Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk!“
 
„Nors laikas yra kitas, visuomenė pasikeitė, tačiau Akademijos puoselėjamos vertybės išliko tos pačios, kaip buvo ir tarpukario Lietuvoje,“ – kalbėjo Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis. – Karo mokyklos įkūrimas buvo vienas reikšmingiausių žingsnių, padėjusių jaunai valstybei kiek galima ilgiau tuomet išlaikyti nepriklausomybę, padėjusių pamatą tolesnei laisvei ir pagrindą jau mūsų – Lietuvos karo akademijos – raidai. Esame tame pačiame kelyje Lietuvos kariuomenei rengdami karininkus.“
 
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija yra vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Visos nuolatinių studijų programos organizuojamos derinant Bazinio karinio rengimo programą ir universitetinių studijų programas.
 
Naujausios žinios apie studijas Karo akademijoje, ko mokosi kariūnai ir kas laukia baigus studijas, kasmet yra pristatomos Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje, per atvirų durų dieną Akademijoje. Š. m. paroda „Studijos 2017“ vyks vasario 2–4 dienomis (plačiau >>>), kurioje jaunuoliai sužinos, kaip galima derinti studijas su karybos mokslais, išgirs daugiau informacijos apie priėmimo taisykles ir universitetinių studijų programas. Karininkai lankytojams pasakos apie jau įgytą patirtį šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje, supažindins su Lietuvos karininko profesija. Žinių apie studijas Akademijoje suteiks ir čia studijuojantys kariūnai, kurie pasidalys savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo. Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje daugiau informacijos taip pat galės gauti Akademijoje š. m. balandžio 1 d. per atvirų durų dieną.
 
K. Dijoko nuotr.