Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnai patirties sėmėsi prisimindami Sausio 13-osios įvykius

Karo akademijos kariūnai patirties sėmėsi prisimindami Sausio 13-osios įvykius

2017 01 12

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Seime organizavo jau tradiciniu tapusį interaktyvų edukacinį renginį „Sausio 13-oji. Ko galime pasimokyti?“.
 
Renginio tikslas – suteikti Akademijos III kurso kariūnams galimybę priimti savarankiškus sprendimus dėl Seimo rūmų komplekso gynybos ir kartu įvertinti istorijos pamokas – paskatinti susimąstyti, kuo gali būti naudinga 1991 m. sausio įvykių patirtis būsimiems karininkams.
 
Jau 2016 m. lapkričio mėnesį buvo organizuotas įvadinis užsiėmimas. Jo metu kariūnai buvo supažindinti su to meto geopolitine šalies padėtimi, gavo užduotis parengti gynybos planus pagal 1991 ir 2017 m. situacijas.
 
Seime kariūnai pristatė savo sumanymus, o vėliau išklausė Lietuvos karo akademijos vadovybės ir instruktorių, laisvės gynėjų komentarus. Šios žinios būsimiems valstybės gynėjams padėjo geriau suvokti tiek istorinius, tiek karinius tų dienų aspektus.
 
„Prisimindami istorinius įvykius, pabandėme įsivaizduoti, kaip mes galime pasitelkti savo žinias, o kartu ir nepriklausomybės gynėjų patirtį, – sakė kariūnai. – Tačiau matome, kad svarbiausia ir stipriausia jėga tuomet buvo pasipriešinimas, kilęs gynėjų širdyse, kuris ir padėjo apginti mūsų laisvę.“
 
Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.