Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos žvalgų būrelio nariais kariūnai tampa tik įveikę atranką

Karo akademijos žvalgų būrelio nariais kariūnai tampa tik įveikę atranką

2017 02 17

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje sausio 23–29 dienomis vyko naujų Akademijos žvalgų būrelio narių atranka. Prieš tris metus kariūnų iniciatyva įkurto būrelio užsiėmimai dažniausiai vyksta savaitgaliais arba darbo dienomis po paskaitų. Norėdami priklausyti žvalgų būreliui, kariūnai, visų pirma, turi pereiti savaitę trunkančią atranką – daryti rytinę mankštą, atlikti testus, dalyvauti paskaitose ir lauko taktikos pratybose.
 
Šiais metais atrankoje į Karo akademijos žvalgų būrelį dalyvavo Saulės mūšio ir Oršos mūšio kuopų kariūnai:
 
„Visą savaitę rytinę mankštą darėme su žvalgų būrelio nariais. Mums tai buvo nauja ir įdomu, nes rytais sportuodavome atskirai nuo savo kuopų. Šie užsiėmimai buvo intensyvesni ir labiau specializuoti nei standartiniai rytiniai užsiėmimai.
 
Po paskaitų kartu su žvalgų būrelio nariais eidavome vakarieniauti, po vakarienės prasidėdavo užsiėmimai – mokydavomės medicinos, mazgų rišimo, technikos ir ginklų atpažinimo bei kitų pagrindų. Taip pat atlikdavome psichologinius, atminties ir kt. testus, leidusius patikrinti mūsų protines savybes.
 
Penktadienio vakarą, po vakarienės, vykome į viską lėmusias lauko taktines pratybas, kurių metu sunkiausia buvo kova su nuovargiu.
 
Aktyvios fazės metu buvo tikrinami tiek orientaciniai, tiek pastabumo, loginio mąstymo ir apsukrumo gebėjimai. Buvo skiriamos ekstremalios ir netikėtos užduotys, kurioms pasiruošti neduodavo laiko. Instruktoriui paaiškinus, kaip atlikti užduotį, karys ją privalėdavo vykdyti iš karto, todėl labai svarbi buvo greita reakcija ir sugebėjimas mąstyti nestandartiškai, pasitelkus netgi kūrybą. Nors buvome pavargę ir išsekę, visas užduotis privalėjome atlikti laiku. Nespėję to padaryti, gaudavome papildomų užduočių.
 
Esami žvalgų būrelio nariai per atranką analizavo visus surinktus duomenis apie kandidatus ir priėmė išvadą, kad iš šešiolikos kandidatų tinkami žvalgų būreliui gali būti tik aštuoni kariūnai. Norintieji prisijungti prie būrelio veiklos, turės perlaikyti karių fizinio parengtumo testą.
 
Žvalgų būrelio atranka kandidatams davė daug naujų ir padėjo atnaujinti jau turimas kario žinias. Per šią atranką taip pat sugebėjome tapti vieninga komanda. Suvokėme, kad mūsų nusistatytos ribos nėra „galimybių lubos“, todėl sugebėjome save pristatyti žymiai geriau nei tikėjomės. Po atrankos Bazinis kario kursas mums tapo „paprasčiausiu pasivaikščiojimu parke“, kurį visuomet lengva įveikti.“
 
Krn. V. Meškio nuotr.