Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademija švenčia Lietuvos nepriklausomybės dieną

Karo akademija švenčia Lietuvos nepriklausomybės dieną

2017 03 10

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė kovo 10 d. šventine rikiuote pradėjo minėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vėliau iškilmingas renginys vyko Akademijos ramovėje, kuriame dalyvavo svečiai, Akademijos vadovybė, čia tarnaujantys kariai, kariūnai ir darbuotojai.
 
 „Neturėdami nieko „nuo nulio“ sukūrėme kariuomenę, kuri dabar yra laikoma lygiaverte partnere mūsų sąjungininkams. Atsižvelgiant į tarptautinę padėtį, tikrai, turime daug. Mūsų karių profesionalumas ir atsidavimas vertinamas visur, kur jie dalyvauja,“ – susirinkusiuosius sveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Apžvelgdamas per 27 nepriklausomybės metus nueitą kelią viceministras pabrėžė:  „Kad žmogus būtų pasirengęs ginti Tėvynę, jis turi ją labai mylėti, didžiuotis garsiais protėvių žygdarbiais, unikalia kalba, tradicijomis, papročiais. Lietuvos karo akademijos kolektyvas ir ugdo patriotus, širdyje nešiojančius priesaiką niekada neišduoti Tėvynės, visada pasiryžusius ginklu ją ginti.“
 
Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis priminė, su kokia meile Tėvynei gyveno visa Lietuva, laukdama nepriklausomybės atkūrimo, kaip tauta priėmė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos 1990 m. kovo 11 d. pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. „Buvo ilgas ir sunkus mūsų kelias į nepriklausomybę. Mums laisvės niekas nedovanojo, todėl ją patys turėjome išsikovoti ir atkurti tai, kas 1940 m. svetimos jėgos buvo sunaikinta. Mus vedė partizanų kovos, vėliau – mitingai ir Sąjūdžio banga, Pabaltijį suvienijęs Baltijos kelias. Laisvės kova buvo nuolat tęsiama, tik vis kitokiomis priemonėmis, ir įtvirtinta Kovo 11-osios Akto paskelbimu. Maža tauta tuomet rado drąsos visam pasauliui pasakyti, kad nori laisvės ir nori būti nepriklausoma. Būtent Kovo 11-oji rodo žmonių vienybę ir kiekvieno asmens susitelkimą ir norą sušukti, kad jis yra laisvas,“ – kalbėjo Akademijos viršininkas ir bendruomenei linkėjo tokios pat vienybės ir sutarimo, siekiant savo tikslų ir įgyvendinant naujus sumanymus tiek Akademijoje, tiek už jos ribų.
 
Po sveikinimų Lietuvos karo akademijos karininkams, kariūnams ir darbuotojams už iniciatyvą, sumanumą ir profesionalumą Akademijos viršininkas įteikė padėkas.
 
Susirinkusiesiems koncertavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos moksleiviai, akordeonu atlikdami muzikinius kūrinius ir užtikrindami gerą nuotaiką viso renginio metu.
 
Šventę vainikavo svečiai iš Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos. Moksleiviai parodė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga sukurtą muzikinį spektaklį „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“, kuriame vaidino ir Akademijos I kurso kariūnas Eimantas Rimša, anksčiau mokęsis šioje gimnazijoje. Spektaklis žiūrovams priminė per 50 metų trukusią okupaciją išlikusį lietuvių tautos ryžtą, drąsą ir norą siekti laisvės. Gimnazijos moksleiviai kiekvieną ragino mylėti Lietuvą ir dabar.
 
Kariūnai kviečia Kovo 11-ąją sutikti prie degančio laužo
 
Akademijos kariūnų taryba taip pat prisimena lietuvių tautos drasą, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse organizuodami vakarą „Kovo 11-osios laužai“. Kalnų parke ant istorinio Stalo kalno 22.00 val. kariūnai įžiebs laužus ir su dainomis bei prisiminimais sutiks vieną reikšmingiausių valstybės švenčių.
 
Jau aštuntus metus organizuojamas renginys kiekvienais metais pritraukia vis daugiau Lietuvos jaunimo, neabejingo Tėvynės istorijai, nūdienai ir ateičiai. Kasmet susirinkusiuosius nustebina pramogų ir pasirodymų gausa. Šiemet bus uždegti laužai ir vyks viduramžių riterių kova, karininkai ir kariūnai savo jėgas išbandys traukdami virvę, patriotinėmis dainomis džiugins kariūnų grupė „Vytis“ ir Akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui, bardas, plk. ltn. V. Šerelis.
 
Laikrodžiams mušant dvylika, bus giedamas Lietuvos Respublikos himnas, o kariai atnaujins savo priesaiką Tėvynei. Kariūnai įžiebs ir į dangų paleis žibintus, simbolizuojančius Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
 
K. Dijoko nuotr.