Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnai mokėsi planuoti ir vykdyti gynybos operacijas

Karo akademijos kariūnai mokėsi planuoti ir vykdyti gynybos operacijas

2017 04 25

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) balandžio 10–21 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai dalyvavo kombinuotosiose lauko taktinėse pratybose „Pėstininkų būrys puolime“ – mokėsi planuoti, organizuoti ir vykdyti būrio puolimo operacijas artimomis realiam mūšiui sąlygomis.
 
Į šias pratybas įėjo lauko taktinės pratybos, taip pat buvo organizuojami sprogdinimo darbai, kurių teorines paskaitas kariūnai išklausė jau š. m. kovo 27 – balandžio 7 d. Lietuvos karo akademijoje.
 
Pirmąją pratybų savaitę vyko lauko taktinės pratybos. Kariūnai mokėsi atlikti staigiąsias atakas, organizavo topografinį žygį aplink poligoną, vykdė reidą ir suplanuotąsias atakas. Visas užduotis kariūnai planavo patys ir skelbė įsakymus savo būriams.
 
Antrąją savaitę pratybos buvo sudėtingesnės. Kariūnams ne tik teko savarankiškai planuoti, priimti sprendimus ir skelbti įsakymus savo būriams, bet taip pat reikėjo koordinuoti būrių veiksmus. Į šias pratybas įėjo integruoti sprogdinimo darbai.
 
Kariūnai vykdė būrio lygmens užduotis pagal iš anksto sukurtą scenarijų. Priešą imitavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės 808 kuopa ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai. Pasak Akademijos Taktikos sekcijos instruktorių, orai kariūnų nelepino – dienomis lijo, naktimis šalo. Taip buvo vertinami kariūnų gebėjimai vadovauti padaliniui patiriant stresą ir nuvargus, t. y. artimomis realiam mūšiui sąlygomis, planuoti, organizuoti ir vykdyti būrio puolimo operacijas vežant karius su šarvuota technika ir visų rūšių ginklais.
 
Visi IV kurso kariūnai buvo įvertinti teigiamai. Geriausiai pratybose pasirodė kariūnai: Eimantas Kaškonas, Aistė Žičkytė ir Greta Kancevičiūtė.