Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademijoje paminėtos vyr. ltn. Normundo Valterio žūties metinės

Lietuvos karo akademijoje paminėtos vyr. ltn. Normundo Valterio žūties metinės

2017 04 18

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 18 d. rytinės rikiuotės metu paminėtos Akademijos absolvento vyr. ltn. Normundo Valterio 21-osios žūties metinės. Prie kario paminklinio akmens kariūnai padėjo gėlių, Akademijos bendruomenė tylos minute pagerbė vyr. ltn. N. Valterį ir prisiminė jį kaip atsakingą, jautrų ir kūrybingą karį.
 
Vyr. ltn. N. Valteris žuvo 1996 m. balandžio 17 d., vykdydamas užduotį tarptautinėje taikos operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje. Visureigis, kuriuo važiavo keturi Lietuvos ir Danijos kariai, šiaurės Bosnijos kalnų kelyje užvažiavo ant prieštankinės minos. Per sprogimą žuvo vyr. ltn. N. Valteris ir vienas Danijos karys eil. Arne Ib Andersenas.
 
Normundas Valteris buvo vienas pirmųjų Lietuvos karo akademiją baigusių šalies karininkų. Po mirties už pasiaukojimą ir narsą taikos įgyvendinimo misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje jis buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus 2-ojo laipsnio ordinu ir NATO medaliu už tarnybą. N. Valteris palaidotas Ginkūnų kapinėse Šiauliuose.
 
Lietuvos karo akademijos muziejuje yra surinkta ir eksponuojama istorinė medžiaga apie vyr. ltn. N. Valterį, jo paties ir jo tarnybos draugų nuotraukos, laiškai iš misijos, adresuoti Lietuvos karo akademijos prorektoriui. Lietuvos karo akademijos mokymo korpuse yra informacinis stendas, skirtas vyr. ltn. N. Valteriui. Tarnybos draugų iniciatyva vyr. ltn. Normundui Valteriui atidengtas paminklinis akmuo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kieme.
 
K. Dijoko nuotr.