Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademija dalyvavo kariuomenės ir visuomenės šventėje

Lietuvos karo akademija dalyvavo kariuomenės ir visuomenės šventėje

2017 05 20

Savaitgalį Lietuvoje buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šiais metais šventė vyko gegužės 20 d. Panevėžyje. Miesto gyventojai ir svečiai galėjo susipažinti su visomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis. Šalia kitų kariuomenės padalinių buvo įsikūrusi ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos stovykla, kurioje kariai ir kariūnai šventės lankytojams pristatė karininko profesiją ir studijas Akademijoje.
 
Kiekvienas norintis tapti lyderiu, ginkluotųjų pajėgų vadu, puoselėjančiu Lietuvos kariuomenės tradicijas, įgyti kokybišką universitetinį karinį išsilavinimą, buvo kviečiamas stoti į geriausią gyvenimo mokyklą – Lietuvos karo akademiją, – kuri yra vienintelė Lietuvoje aukštoji mokykla, rengianti karininkus lyderius, ne tik gebančius profesionaliai vadovauti kariams, bet ir gerai suvokiančius valstybei duotos priesaikos prasmę ir reikšmę.
 
Karo akademija prie savo palapinės kvietė sužinoti naujausią informaciją apie stojimo sąlygas, apie studijas ir karjeros galimybes, ragino jaunimą nepabūgti kario gyvenimo ir rinktis studijas šioje aukštojoje mokykloje. Kariūnai besidomintiems žmonėms pasakojo apie studijas ir kariūnų gyvenimą, pristatė Akademijos leidinius.
 
Šventės dalyviai galėjo išbandyti mazgų rišimą, ugnies užkūrimą, atminties testą ir pastabumo užduotis, karinę estafetę. Visų laukė ne tik įdomūs pokalbiai, užsiėmimai, bet ir šaunios dovanos. Susirinkusiesiems šventėje koncertavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų grupė „Vytis“.
 
Šių metų kariuomenės ir visuomenės šventės dalyvių laukė Sausumos, Krašto apsaugos savanorių, Karinės oro, Karinės jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgos. Prisistatė ir Lietuvoje dislokuoti NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai bei JAV rotacinių pajėgų kariai su savo technika ir ginkluote. Garbės sargybos kuopa surengė bendrą pasirodymą su grupe „G&G Sindikatas“, pademonstravo parodomąją programą, atliko stilizuotas salves, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.
 
Susirinkusieji galėjo ne tik apžiūrėti karinę techniką, bet ir išbandyti savo jėgas, įveikiant ne vieną žaidybinę kliūtį ar karinę užduotį, kartu su kariais varžytis sporto rungtyse, estafetėse, pajusti kuprinės svorį, patikrinti akies taiklumą, šaudant iš „Airsoft“ ginklų, ir dar daug kitų įdomybių.
 
Tradicija švęsti Kariuomenės ir visuomenės dieną kilo tarpukario Lietuvoje. Pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais ir rengta iki 1938 metų. Nepriklausomoje Lietuvoje šventė atgaivinta 1993 metais. Vėliau ji pavadinta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.
 
K.Dijoko nuotr.