Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademijos absolventai tapo karininkais

Lietuvos karo akademijos absolventai tapo karininkais

2017 07 28

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija išleido 24-ąją absolventų laidą. Liepos 28 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 53 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 45 vaikinai ir 8 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės visada ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Iš 53 prisiekusiųjų 46 – Sausumos pajėgų, 4 – Karinių oro pajėgų, 3 – Karinių jūrų pajėgų leitenantai.
 
Pasak Prezidentės, naujųjų leitenantų jau laukia kariniai daliniai, o su atsinaujinusia, didelio pastiprinimo iš NATO sąjungininkų sulaukusia kariuomene jie saugos tai, kas žmonėms brangiausia – nepriklausomybę ir taikų gyvenimą. Valstybės vadovė absolventams linkėjo visada didžiuotis Lietuva ir savo tarnyba.
 
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kreipdamasis į leitenantus, skatino juos ir toliau rūpintis savo valstybe: „Lietuva niekada neturėjo tiek sąjungininkų ir draugų, kiek dabar. Tačiau niekas mūsų neapgins, jeigu patys nebūsime pasiruošę gintis. Mes rūpinamės savo kariuomene ir gynyba. Ir dėkojame visuomenei, kad ji rodo pasitikėjimą kariuomene.“
 
Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas kalbėdamas pabrėžė, kad kariuomenės stiprybė yra ne ginklai ir technika, bet gerai paruošti, motyvuoti ir patriotiški kariai. „Baigėsi laikas būti mokiniu, – į leitenantus kreipėsi Lietuvos kariuomenės vadas. – Jums dabar atėjo laikas tapti mokytojais ir savo elgesiu bei atsidavimu tarnybai visada būti pavyzdžiu savo pavaldiniams.“
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, kreipdamasis į absolventus, linkėjo jiems visada rodyti pavyzdinę lyderystę – daugiausiai pastangų ir dėmesio skirti savo pavaldiniams. „Dirbkite komandoje, nesvarbu kokie žmonės joje būtų, tarnybos interesus ir bendrą tikslą visada iškelkite aukščiau savų ambicijų. Nebijokite priimti sprendimų, nes neryžtingumas ir baimė yra blogiausi karininko patarėjai, – kalbėjo brigados generolas. – Jeigu kada nors jums tektų imtis ginklo, atminkite Lietuvos karo akademijos šūkį, kuris buvo ir pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokyklos šūkis „Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk“.“
 
Šiais metais už mokslo rezultatus ir laimėjimus buvo apdovanotas geriausias Akademijos absolventas Paulius Baršauskas, kuris yra puikus vado lyderio pavyzdys kitiems kariūnams, gerai išmano ir puoselėja Lietuvos kariuomenės tradicijas, pasižymi profesionalumu ir tvirtai siekia užsibrėžto tikslo – garbingai tarnauti Lietuvos valstybei. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kaip kario garbės simbolį geriausiam absolventui įteikė suvenyrinį kardą, Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skyrė piniginę premiją.
 
Ceremonijoje dalyvavo LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, LR Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, LR švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, užsienio šalių gynybos atašė, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, jaunieji šauliai, aukštųjų mokyklų atstovai, garbūs atsargos ir dimisijos karininkai, absolventų artimieji, kiti svečiai.
 
Lietuvos karo akademijoje krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas absolventams įteikė bakalauro studijų diplomus, pėstininkų būrio vado kvalifikacinius pažymėjimus ir pažymas apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą.
 
Pėstininkų būrio vado kvalifikaciją įgijo 46 kariūnai, Akademijoje mokęsi pagal karinio rengimo programą. Jie taip pat baigė Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų bakalauro studijų programas.
 
Du kariūnai studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, kad įgytų Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms reikalingas specialybes pagal Orlaivių pilotavimo ir Elektronikos inžinerijos studijų programas. Akademijoje jiems buvo įteiktos pažymos apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą. VGTU jiems jau buvo įteikti bakalauro ir magistrantūros studijų diplomai.
 
Šiais metais Karinėse jūrų pajėgose karininko tarnybą pradės trys Karo akademijos auklėtiniai, mokęsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir baigę jūrų laivavedybos ir laivų energetinių įrenginių eksploatavimo bakalauro studijas.
 
Dar du prisiekę būsimi Lietuvos karininkai šiemet baigė bakalauro studijas JAV karinių oro pajėgų akademijoje.
 
Akademijos viršininkas vardinėmis dovanomis apdovanojo absolventus už svarų indėlį, tobulinant žurnalą „Kariūnas“ ir puoselėjant Akademijos tradicijas. Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna apdovanojo absolventus už Šaulių sąjungos vardo garsinimą ir aktyvų dalyvavimą organizacijos veikloje.
 
Šventę vainikavo jau tradicija tapęs ritualas – absolventai Lietuvos karo akademijos kiemelyje pasodino 24-iosios absolventų laidos ąžuoliuką.
 
Atsisveikindamas su jaunaisiais karininkais Akademijos viršininkas brg. gen. A. Vaičeliūnas linkėjo jiems rasti laiko, noro ir, svarbiausia, – užsispyrimo toliau studijuoti: „Ieškokite, tobulėkite, būkite savo gyvenimo ir mūsų visuomenės šeimininkais, nes ateities Lietuva yra jūsų rankose“.
 
K. Dijoko nuotr.