Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnai aktyvūs tiek sporto ir kultūros renginiuose, tiek visuomeniniame gyvenime

Karo akademijos kariūnai aktyvūs tiek sporto ir kultūros renginiuose, tiek visuomeniniame gyvenime

2017 07 20

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kartu su universitetinėmis studijomis ir kariniu rengimu vyksta neformalus kariūnų švietimas. Studijuojantiems sudaromos sąlygos dalyvauti sporto ir kultūros renginiuose, visuomeniniame gyvenime. Akademiją šiais metais baigianti Durbės mūšio kariūnų kuopa ketverius studijų metus aktyviai visose šiose srityse dalyvavo, kariūnai buvo pastebimi įvairių nevyriausybinių ir visuomeninių organizacijų veikloje.
 
Kariūnai – jaunųjų šaulių vadai
 
Lietuvos karo akademijoje įgytas žinias tradiciškai kariūnai perduoda čia atvykstantiems jauniesiems šauliams, o jie po susitikimų pradeda svarstyti galimybę ateityje rinktis studijas Akademijoje ir tapti karininkais, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje.
 
Kariūnai talkina ir daugelyje Lietuvos šaulių sąjungos stovyklų. Tomas Čepas, Titas Masiulionis ir Žydrūnas Gudavičius mokė Vilniaus 10-osios rinktinės „Geležinio Vilko“ kuopos jaunuosius šaulius tiek Akademijos teritorijoje, tiek už jos ribų. Kariūnas Artūras Macickas per atostogas kaip instruktorius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais dalyvavo kadetų stovykloje Didžiojoje Britanijoje. Taip pat kariūnai aktyviai dalyvavo skautų, Žvalgybos būrelio veikloje.
 
Skatinama kūrybinė veikla
 
Kūrybiški kariūnai – patriotinio roko grupės „Vytis“, Akademijos choro „Kariūnas“ ir sportinių šokių kolektyvo „Šokte marš“ branduolys.
 
Grupės „Vytis“ visi pasirodymai sulaukia didelio publikos dėmesio ir palaikymo, kvietimų pristatyti Lietuvos karo akademiją, koncertuoti jaunimui. Ši kariūnų roko grupė buvo nominuota už iniciatyvą ir sėkmingą pasirodymą Gatvės muzikos dienos (2014 m. gegužės 17-ąją) renginiuose, kuriuose reprezentavo ne tik Lietuvos karo akademiją, bet ir visą krašto apsaugos sistemą.
 
Choras „Kariūnas“ taip pat dažnai dalyvauja visuomeninėje veikloje – krepšinio sezono atidarymuose, valstybinių švenčių ir kituose renginiuose.
 
Viena iš kariūnų veiklos sričių Lietuvos karo akademijoje – mokymasis scenoje judėti šokio ritmu. Sportinių šokių kolektyvo „Šokte marš“ nariai kariūnai geba šokti tiek įspūdingus Lotynų Amerikos, tiek klasikinius šokius. Baigiamajame II kurso kariūnų sportinių šokių fakultatyvo vakare-konkurse jie varžėsi šokių aikštelėje šokdami lėtą valsą, tango, Vienos valsą, rumbą, ča ča ča, džaivą.
 
Šios grupės labiausiai prisidėjo prie Lietuvos karo akademijos garsinimo ir patrauklaus jos įvaizdžio kūrimo. Jos dalyvavo įvairiuose konkursuose (net tapo kai kurių laureatais), labdaros akcijose, Dainų šventėje, Šiluvos atlaiduose, Knygų ir Studijų mugėse, šventiniuose Krašto apsaugos ministerijos, Baltijos gynybos koledžo ir kituose renginiuose.
 
Durbės mūšio kuopos kariūnai taip pat prisidėjo pristatant Akademijos viršininko pavaduotojo kariniam rengimui plk. ltn. V. Šerelio pjesę „TANGO“, kuri žiūrovams buvo parodyta Vilniaus knygų mugėje „Litexpo“ ir sulaukė didžiulių ovacijų.
 
Tarp kariūnų populiarios sporto šakos
 
Būsimieji karininkai turi nuolat sportuoti, kad bet kokiomis sąlygomis išliktų ramūs, tvirti ir būtų sektinas pavyzdys savo kariams ateityje. Norintys gerinti savo fizinį pasirengimą kariūnai lanko įvairių sporto šakų treniruotes, siekiantys lavinti profesinius įgūdžius dalyvauja LKA Žvalgybos būrelio užsiėmimuose.
 
Akademijoje populiariausios sporto šakos – karinė penkiakovė, krepšinis, jėgos trikovė, futbolas, boksas, kovinė savigyna, lengvoji atletika, tinklinis, paplūdimio tinklinis, šachmatai. Kariūnai yra pasiekę puikių rezultatų ne tik krašto apsaugos žaidynėse, bet ir įvairiose Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmenybėse, Baltijos šalių studentų žaidynėse ir turnyruose, Lietuvos čempionatuose.
 
Studijų metais Durbės mūšio kuopos kariūnai sportininkai iškovojo daugybę pergalių ir taip deramai atstovavo tiek Lietuvos karo akademijai, tiek visai Lietuvos kariuomenei.
 
Svarbiausi Durbės mūšio kuopos kariūnų sporto laimėjimai:
 
 • Tarptautinėse karo akademijų žaidynėse Lenkijoje užėmė visas prizines, „Patrol competition“ varžybose Estijoje – 1-ąją ir 3-iąją vietas, Baltijos kariuomenių sporto žaidynėse – 1-ąją vietą.
 • LKA virvės traukimo komanda, kurios tik keli nariai nebuvo šios kuopos kariūnai, Lietuvos virvės traukimo čempionate užėmė 3-iąją vietą, Lietuvos studentų čempionate – 2-ąją ir 3-iąją vietas.
 • Kariūnas Aurimas Pocius, atstovaudamas Lietuvos kariuomenei, NATO šalių krepšinio čempionate iškovojo 2-ąją, atstovaudamas kitoms komandoms, Vilniaus B lygos varžybose – 3-iąją vietą du sezonus iš eilės, Statutinių tarnybų krepšinio čempionate ir Regiono krepšinio lygoje – 3-iąją vietą, kartu su kariūnu Artūru Macicku Pasienio krepšinio lygoje – 2-ąją ir 3-iąją vietas.
 • Atviro karių bokso čempionato čempionais tapo kariūnai Vilmantas Nausėda (2 kartus), Aurimas Bžėskis, Artūras Macickas ir Dominykas Bukantas – techniškiausias čempionato boksininkas. Šiame čempionate prizinę vietą užėmė ir kariūnas Vytautas Krivelis.
 • Krn. Vilmantas Nausėda Lietuvos studentų trikovės čempionate užėmė 1-ąją vietą.
 • Krn. Vytautas Krivelis Baltijos šalių kariuomenių ledo ritulio čempionate iškovojo 2-ąją ir 3-iąją vietas.
 • Krn. Artūras Macickas kartu su LKA komanda Lietuvos kariuomenės kroso čempionate užėmė 2-ąją vietą.
 • Krn. Ignas Laimonas Tamašauskas ir Liutauras Smilga Lietuvos kariuomenės futbolo čempionate 2 kartus iškovojo 3-iąją vietą.
 • Krn. Armandas Bunius studijuodamas LKA dvejus metus iš eilės tapo šitokano (shotokan) karatė Lietuvos čempionu.
 • Krn. Eimantas Kaškonas Lietuvos dziudo universiadoje užėmė 3-iąją vietą.
 • Krn. Mindaugas Jasaitis „GetFit CrossFit“ varžybose iškovojo 3-iąją vietą.
 • Krn. Indrė Pilkauskaitė pasižymėjo svarsčių kilnojimo varžybose – Lietuvos studentų čempionate, Lietuvos kariuomenės čempionate ir Lietuvos čempionate užėmė 2-ąją ir 3-iąją vietas.
 • Krn. Titas Masiulionis Lietuvos studentų šuolių į vandenį čempionate iškovojo 3-iąją vietą.
 • Krn. Deividas Zelba Vilniaus B tinklinio lygos varžybose pelnė 2-ąją vietą.
 • Kariūnai Mindaugas Jasaitis, Dominykas Bukantas ir Jurgis Uleckas 2016 m. „International championship of military academies“ varžybose užėmė 1-ąją, 2-ąją ir 3-iąją vietas.