Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Naujų mokslo metų pradžios šventė Lietuvos karo akademijoje

Naujų mokslo metų pradžios šventė Lietuvos karo akademijoje

2017 09 01

Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Šventinė diena prasidėjo šv. Mišiomis, po kurių Akademijos bendruomenė rinkosi rikiuotės aikštėje.
 
Naujų mokslo metų proga iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, LK Ordinariato apaštalinis administratorius, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, Lietuvos kariuomenės vadovybė, Karo akademijos kariūnai, karininkai, dėstytojai, instruktoriai ir darbuotojai.
 
Susirinkusiesiems buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas, kuriame ji visiems linkėjo įkvėpimo mokyti ir smalsumo mokytis: „Tegul Lietuvai ypatingi ir brangūs metai tampa ir Jūsų atradimų, įdomių patirčių, svarbių laimėjimų laiku.“
 
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kalbėdamas pažymėjo, kad Lietuvos kariuomenė, skaičiuojanti tūkstantmetę istoriją, o kitais metais minėsianti savo atkūrimo 100-metį, yra garsi savo karininkais, kuriuos ir rengia Karo akademija. Ministras dėkojo dėstytojams, ugdantiems būsimus kariuomenės lyderius ir tėvynės gynėjus, o kariūnams ir jau Akademiją baigusiems karininkams jis linkėjo ryžtingai žengti pasirinktu keliu, tobulėti, niekada nesusvyruoti ir nesuabejoti savo drąsa ir ryžtu: „Tegul šūkis „Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk“ tampa jūsų kasdieninio gyvenimo moto. Lietuvos žmonės tiki jumis, jūs esate mūsų tautos patriotiškumo ir stiprios ir šiuolaikiškos Lietuvos kariuomenės ateitis.“
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. A. Vaičeliūnas pristatė ateities gaires, kuo naujieji mokslo metai bus ypatingi Akademijai. Viršininkas atkreipė dėmesį į pradedamą įgyvendinti naują Gynybos technologijų vadybos bakalauro programą, atnaujintą būsimų karininkų karinio rengimo programą. „Kariūnams skiepysime plačias karines vado lyderio žinias, sudarysime įvairias mokomąsias situacijas, mokysime mąstyti kritiškai, laisvai, nepriklausomai ir drąsiai. Mūsų absolventai turi tapti vadais, kupinais ryžto ir nebijančiais prisiimti atsakomybės, – pabrėžė brg. gen. A. Vaičeliūnas ir Akademijos auklėtiniams linkėjo tobulėti ir visada siekti žinių. – Jūs pasirinkote karininko kelią, jau vien dėl to jūs esate išskirtiniais žmonėmis, kuriais didžiuojasi bei tiki visa Lietuva.“ Kreipdamasis į Akademijos bendruomenę viršininkas linkėjo visiems dirbti komandoje ir savo darbuose rasti prasmę, ieškoti naujų siekių, tikėti savo stiprybėmis.
 
Šventiniame minėjime krašto apsaugos ministras R. Karoblis vardine dovana apdovanojo dr. Gintautą Surgailį už profesionalumą, iniciatyvą ir asmeninį indėlį kuruojant Akademijos pedagoginę ir mokslinę veiklą. Susirinkusiems koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.
 
Studijos Lietuvos karo akademijoje
 
Lietuvos karo akademijoje šiais metais studijuos 213 kariūnai. Iš jų 62 – pirmakursiai.
 
Į Akademiją priimti jaunuoliai jau nuo liepos mėnesio Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje eina bazinį kariūno kursą ir įgyja pagrindinį karinį pasirengimą. Čia jie susipažįsta su kuopos ginkluote, įgyja karinių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins tęsdami studijas Lietuvos karo akademijoje.
 
2017–2018 mokslo metais Akademijoje kariūnai studijuos pagal penkias socialinių mokslų srities bakalauro programas: Nacionalinio saugumo ir gynybos, Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir pagal naują Gynybos technologijų vadybos studijų programą.
 
Taip pat Karo akademijoje studijas tęs 164 pirmosios ir antrosios pakopos ištęstinių studijų studentai, 6 doktorantai.
 
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Akademijos misija – parengti motyvuotą ir pasirengusį vadovauti Lietuvos kariuomenės padaliniams karo ir taikos metu karininką, ugdant jo lyderio savybes, intelektą, suteikiant profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų vadui.
 
K. Dijoko nuotr.