Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnams Lietuvos kariuomenės vado patarimai

Karo akademijos kariūnams Lietuvos kariuomenės vado patarimai

2017 10 19

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje spalio 19 d. lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas ir susitiko su I kurso kariūnais, jiems pristatė Lietuvos kariuomenę, jos plėtros gaires ir dalijosi patarimais, kaip būsimiems karininkams priimti tinkamus sprendimus, kaip ateityje būti pavyzdžiu savo kariams, artimiesiems ir visai visuomenei.
 
„Kariuomenės ateitis yra jūsų rankose, todėl labai svarbu žinoti, kodėl pasirinkote šį kelią ir užsibrėžėte tikslą tapti karininkais, – kalbėjo gen. ltn. J. V. Žukas ir su Akademijos auklėtiniais apžvelgė karininko profesiją. – Jūsų laukia pratybos, misijos kitose šalyse, jūs sutiksite daug žmonių, pamatysite skirtingas kultūras ir tradicijas. Tai yra didelis turtas, tačiau svarbiausia – pasitikėkite savo pavaldiniais ir visuomet užsibrėžtų tikslų siekite kartu su savo komanda, dirbkite kartu. Tuomet visiems tapsite autoritetu ir būsite pavyzdžiu, tikru vadu – lyderiu, kuriuo norės sekti kiekvienas jūsų karys.“
 
Kariūnai džiaugėsi susitikę su aukščiausiu Lietuvos kariuomenės vadu ir išgirdę jo pasakojimą ir patarimus, kokiomis vertybėmis turi būti paremta karininko veikla, ko kariūnams reikia mokytis Akademijoje, o kartu ir kasdieniniame gyvenime.
 
Susitikime gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas taip pat atsakė į kariūnų klausimus, kurie jiems kilo išklausius pasakojimą apie karininko profesiją. Svečias kariūnams palinkėjo sėkmės studijuojant Lietuvos karo akademijoje ir ragino būti smalsiems siekiant savo tikslo.
 
Lietuvos kariuomenės vado susitikimas su Akademijos auklėtiniais yra tapęs tradicija ir yra sudedamoji karininko-vado-lyderio mokymo ir ugdymo dalis, kuri numato visą ciklą tokių pokalbių su išskirtinėmis asmenybėmis. Siekiama, kad būsimieji karininkai pasisemtų patirties iš jų asmeninio pavyzdžio, mokytųsi mąstyti kritiškai ir drąsiai, nebijotų prisiimti atsakomybės ir drąsiai atliktų savo pareigas, puoselėtų Lietuvos kariuomenės vertybes.
 
K. Dijoko nuotr.