Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Moksleivis savaitei tapo Lietuvos karo akademijos kariūnu

Moksleivis savaitei tapo Lietuvos karo akademijos kariūnu

2017 11 24

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lapkričio 20–24 d. buvo įgyvendinamas projektas „Savaitė aukštojoje mokykloje“. Jo metu Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos dvyliktokas Dominykas Astrauskas kartu su kariūnais dalyvavo pratybose ir klausėsi Akademijoje dėstomų dalykų paskaitų.
 
„Nutaręs dalyvauti šiame projekte, pasirinkau savaitę praleisti Karo akademijoje, nes karyba domiuosi nuo vaikystės. Lankydamasis Vilniuje vykstančioje žinių ir karjeros planavimo parodoje taip pat daug sužinojau apie šią aukštąją mokyklą. Dar teko joje lankyti jaunųjų šaulių užsiėmimus. Todėl ir pagalvojau – kodėl gi nepabandžius iš arčiau susipažinti su Akademija ir jos karių gyvenimu“, – paaiškino vaikinas.
 
Paskutinę dieną Kariūnų bataliono vadas plk. ltn. Robertas Lapinskas vaikinui už dalyvavimą projekte įteikė pažymėjimą, padėkojo ir pakvietė čia dar sugrįžti, t. y. stoti į Lietuvos karo akademiją, pasirinkus kurią nors iš jos siūlomų universitetinių studijų programų.
 
Prieš atsisveikindamas Dominykas pasidalijo prisiminimais ir įspūdžiais, kuriuos patyrė šią savaitę tapęs kariūnu. Jis džiaugėsi, kad galėjo savo akimis pamatyti, kokias paskaitas lanko kariūnai, kokiose pratybose jie dalyvauja.
 
Vaikinas kiekvieną dieną pradėdavo su kariūnais – keldavosi ir darydavo rytinę mankštą, pusryčiaudavo, dalyvaudavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir rytinėje rikiuotėje. Vėliau jo laukdavo paskaitos, pratybos, fakultatyvai ir kiti kariūnų užsiėmimai. Jam taip pat buvo pristatyta priėmimo į Lietuvos karo akademiją tvarka, studijų programos, Kariūnų bataliono veikla, lazerinėje šaudykloje organizuotas šaudymas.
 
„Tik atvykęs į Akademiją, pirmą dieną, prisipažįstu, labai daug galvojau, svarsčiau, ar iš tikrųjų noriu kario gyvenimo. Kitą dieną jau buvo lengviau, o dar vėliau – pripratau. Gal man buvo panašiai kaip pirmakursiams pirmaisiais metais Karo akademijoje?“ – svarstė vaikinas ir kartu džiaugėsi, kad visada, kai reikėjo, sulaukdavo tiek kariūnų, tiek jų vadų pagalbos.
 
Apibendrindamas Lietuvos karo akademijoje praleistą savaitę, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivis padėkojo Akademijai už suteiktą galimybę pamatyti kariūnų gyvenimą iš arti ir pačiam nors trumpam juo tapti.
 
K. Dijoko nuotr.