Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Karo akademijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

2017 11 23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė lapkričio 22 d. minėjo Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės 99-ąsias atkūrimo metines. Kariams, kariūnams ir Akademijos darbuotojams susirinkus aikštėje vyko iškilminga šventinė rikiuotė, vėliavų pakėlimas, buvo įteikti apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems Akademijos kariams ir kariūnams.
 
Kreipdamasis į susirinkusiuosius, Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas kvietė visus pasidžiaugti per beveik šimtmetį Lietuvos kariuomenės nueitu ilgu ir sunkiu keliu ir didžiuotis šiandienos Lietuvos kariuomenės statusu ir pasiekimais.
 
„Lietuvai 2004 metais tapus didžiausio ir stipriausio pasaulyje karinio gynybinio aljanso – NATO – nare, mes turime kariuomenę, kuri ne tik yra pajėgi apginti savo šalį, bet ir praktiškai prisideda prie NATO karinių operacijų karštuosiuose pasaulio taškuose. Mūsų kariniai vienetai, kaip ir kitų NATO valstybių kariuomenės, budi NATO greitojo reagavimo pajėgų sudėtyje, aktyviai dalyvauja tarptautinėse pratybose, mūsų kariai tarnauja įvairiuose NATO štabuose, vadovauja NATO agentūroms. Po kruvinų įvykių Kryme NATO praktiškai įrodė, jog ir mažiausių Aljanso narių saugumas yra prioritetas, – Lietuvos kariuomenės pasiekimus vardijo brg. gen. A. Vaičeliūnas. – Man labai džiugu, kad mūsų kariuomenė ir toliau kasdien stiprėja. Sveikinu Lietuvos kariuomenės gimtadienio proga, mieli kariai! Būkite sėkmingi ir visada verti Lietuvos kario vardo!“
 
Šventiniame minėjime kariams ir kariūnams buvo įteiktos Lietuvos karo akademijos viršininko ir Lietuvos kariuomenės vado padėkos ir apdovanojimai, kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai.
 
Lietuvos karo akademijos bendruomenė, kariai ir kariūnai dalyvaus ir kituose Lietuvos kariuomenės dienai skirtuose renginiuose, vyksiančiuose Vilniaus mieste. Nacionalinio muziejaus Lietuvos valdovų rūmuose lapkričio 22 d. bus pristatyta Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“ paroda ir apdovanoti geriausių nuotraukų autoriai, o išskirtiniais poelgiais ar darbais Lietuvą ir šalies kariuomenę garsinusiems kariams ir civiliams įteiktos „Lietuvos karžygio“ statulėlės.
 
Lapkričio 23 d. Lietuvos kariuomenės Ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje už Lietuvos kariuomenę bus aukojamos šv. Mišios, giedos Akademijos choras „Kariūnas“.
 
Katedros aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė ir paradas Gedimino prospekte. Visi norintieji galės stebėti eiseną ir kartu džiaugtis šventinėmis akimirkomis.
 
K. Dijoko nuotr.