Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnai pratybose atnaujino individualius įgūdžius

Karo akademijos kariūnai pratybose atnaujino individualius įgūdžius

2018 01 31

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso (Žalgirio mūšio kuopos) kariūnai sausio 25–26 d. dalyvavo Generolo Silvestro Žukausko poligone surengtose lauko taktinėse pratybose, kuriomis prieš būrio vado kovos kursą buvo siekiama atnaujinti kariūnų individualius įgūdžius. Kariūnus stebėjo ir kontroliavo Akademijos Bazinių karininkų kursų taktikos sekcijos instruktoriai.
 
Kariūnai įgūdžius ir žinias taikė, veikdami padalinio sudėtyje, tinkamai reaguodami į veiksmingą priešo ugnį, įvairiais būdais judėdami ir įveikdami kliūtis mūšio lauke, rengiant staigias pasalas. Taip pat atsitraukimo būdus iš apšaudymo zonos, prisiminė, kaip karys turi individualiai maskuotis. Drėgną ir šaltą naktį kariūnai praleido patrulio bazėje. Per pratybas parodė didelę iniciatyvą, puikius rezultatus ir gerą pasiruošimą būsimam būrio vado kovos kursui (BVKK).
 
BVKK tikslas – patikrinti, kaip kariūnai įsisavino taktines bei kitų karinių mokomųjų dalykų žinias per visą paskutinį semestrą ir kaip sugeba jas pritaikyti praktiškai. BVKK yra intensyvios, nepertraukiamos lauko taktikos pratybos, kurių metu vertinamas kiekvieno kariūno individualus gebėjimas vadovauti padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis tikram mūšiui. Taip pat vertinami ir kiti individualūs (komandiniai) kariūnų veiksmai pratybų metu. Būrio vado kovos kursas yra paskutinis – finalinis – IV kurso kariūnų pratybų etapas, kurį sėkmingai įveikus, Akademijos auklėtiniams bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.
 
Lauko taktines pratybas kariūnai sėkmingai užbaigė, grįždami tuo pačiu maršrutu iš Generolo Silvestro Žukausko poligono į Karo akademiją.