Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Parodoje pristatoma karininko profesija ir studijos Karo akademijoje

Parodoje pristatoma karininko profesija ir studijos Karo akademijoje

2018 02 08

Vasario 8 d. Vilniuje prasidėjo tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“, kurios šūkis šiais metais – „Įjunk savo ateitį!“. Joje aktyviai dalyvauja ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kviečianti moksleivius ateityje rinktis karininko profesiją ir kariūnams skirtas universitetines studijas.
 
Bendrame su Lietuvos kariuomene stende jaunuoliams pateikiama išsami informacija, kaip Akademijos kariūnai karybos mokslus derina su lyderių ugdymu ir universitetinėmis studijomis. Moksleiviai čia susipažįsta su priėmimo į Akademiją taisyklėmis ir aukštos kvalifikacijos studijų programomis, įgyvendinamomis šioje aukštojoje mokykloje. Karininkai neformaliuose susitikimuose išsamiai pasakoja apie jau įgytą patirtį ir karininko profesiją. Žinių apie studijas suteikia ir čia studijuojantys kariūnai, kurie noriai dalijasi įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo. Savo techniką demonstruoja ir tarnybą kariuomenėje pristato įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai.
 
Iš Klaipėdos į parodą atvykę dvyliktokai Vaidas ir Gediminas prisipažįsta, kad domisi galimybėmis save išbandyti kariuomenėje. „Karininko profesija tikrai įdomi. Juo labiau kad Akademijoje kartu su kariniu rengimu vyksta ir universitetinės studijos“, – sako vaikinai ir patys vardija, ką, skirtingai nei kiti studentai, gauna kariūnai – maitinimą, aprangą, avalynę, karių socialines garantijas, medicininę priežiūrą, jiems sudarytos šiuolaikinės gyvenimo sąlygomis, skiriama stipendija ir pan.
 
Martynas iš Kauno prasitaria, kad jis dar tik dešimtokas, tačiau jau pradėjo galvoti, kokias studijas reikės rinktis, baigus mokslus gimnazijoje. „Draugas atliko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, todėl iš jo ir aš daugiau sužinojau apie kariuomenę. Išgirdau, kad perspektyvi karininko profesija, bet tuomet pirma reikia baigti Karo akademiją ir juo tapti. Todėl ir susidomėjau, čia atvykau daugiau sužinoti, kokie keliami reikalavimai norintiems studijuoti šioje aukštojoje mokykloje“, – savo planais pasidalijo moksleivis.
 
Jaunuolis išgirdo, kad atrankoje, kurią organizuoja Akademijos Atrankos centras, gali dalyvauti Lietuvos Respublikos piliečiai jau nuo 16 metų. Jie turi registruotis ir iš anksto laikyti profesinio tinkamumo testą.
 
Panevėžietė Jūratė pasakoja, kad į parodą atvyko su draugais ir dar žvalgosi po universitetų stendus, nes nėra apsisprendusi, ką norėtų veikti ateityje. „Keli draugai šauliai laikė profesinio tinkamumo testą Karo akademijoje. Pamačiau, kad jie jau nusprendė stoti į šią aukštąją mokyklą. Tai paskatino ir mane daugiau pasidomėti studijomis Akademijoje. Todėl dabar esu prie jūsų stendo ir renku visą stojantiesiems reikalingą informaciją.“
 
Parodos lankytojams prie Akademijos ir Lietuvos kariuomenės stendo pristatomos priėmimo į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją taisyklės ir bakalauro studijų programos, kurias jaunuoliai čia galės rinktis 2018–2019 mokslo metais: Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Asmenys, priimti į Akademiją studijuoti pagal Gynybos technologijų vadybos studijų programą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais, bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ar Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos).
 
Studijas Karo akademijoje kviečiami rinktis jaunuoliai, ketinantys savo žinias, įgūdžius ir idėjas taikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.
 
Paroda „Studijos 2018“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks iki vasario 10 d. (šeštadienio) 16.00 val. Tikimasi joje sulaukti kelių dešimčių tūkstančių lankytojų – gimnazistų ir abiturientų – iš visos Lietuvos.
 
LKA nuotr.