Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Kariūnams dėstomas vienintelis Lietuvoje Afrikos studijų kursas

Kariūnams dėstomas vienintelis Lietuvoje Afrikos studijų kursas

2018 05 14

Bendradarbiaujant su Afrikos tyrimų ir konsultacijų centru „AfriKo“, gegužės 14 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Tarptautinių santykių studijų programos kariūnams pradėtas dėstyti vienintelis Lietuvos universitetuose Afrikos studijų kursas. Paskaitas skaito JAV Džordžo Meisono universiteto (George Mason University) profesorius dr. Danielis E. Agbiboa.
 
Kursas bus dėstomas iki gegužės 29 d. Studijų metu kariūnai susipažins su sub-Sacharinės Afrikos politine, socialine, ekonomine ir etnine raida, vykstančiais politiniais ir kariniais konfliktais ir jų priežastimis. Tai tampa itin svarbu Lietuvai vis labiau įsitraukiant į saugumo užtikrinimo misijas Afrikoje kartu su kitomis Europos valstybėmis, stiprinant karinį bendradarbiavimą su Prancūzija, Vokietija ir Pietų Europos valstybėmis.
 
Pasak Akademijos politikos mokslų studijų direktoriaus dr. Giedriaus Česnako, Afrikos studijos plėtojamos nustačius tokių žinių trūkumą Lietuvoje ir Baltijos valstybių regione ir siekiant užtikrinti universitetinių studijų kokybę Karo akademijoje. „Lietuva yra atsakinga NATO ir Europos Sąjungos narė. Jeigu mes norime solidarumo dėl saugumo problemų Rytų Europoje, turime prisidėti prie problemų, svarbių mūsų pietiniams sąjungininkams, sprendimo. Afrikos studijos kariūnams – būsimiems karininkams – ir leis pažinti šį regioną, įgyti apie jį unikalių žinių“, – aiškina dr. G. Česnakas.
 
Profesorius dr. Danielis E. Agbiboa, parašęs daugybę straipsnių ir knygų skyrių apie terorizmą ir smurtą Nigerijoje, konfliktų dinamiką sub-Sacharinėje kontinento dalyje, korupciją, pokonfliktines situacijas, yra laimėjęs net kelis apdovanojimus ir tyrimų stipendijas Kembridžo, Kolumbijos ir Oksfordo universitetuose.
 
LKA nuotr.