Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos Karo akademija aktyviai prisideda prie moksleivių pilietinio ugdymo

Lietuvos Karo akademija aktyviai prisideda prie moksleivių pilietinio ugdymo

2018 05 09

Mokslo metų pabaigoje Generolo Jono Žemaičio karo akademija apžvelgia per pastaruosius metus pirmą kartą taip dažnai aplankytas mokyklas ir gimnazijas, kurių auklėtiniams akademijos kariai ir darbuotojai vedė pamokas šalies jaunimo pilietinio ugdymo tema.
 
Akademija aktyviai prisidėjo prie Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų 2017 m. paskelbtos iniciatyvos, kuria remiantis, vyresniųjų klasių moksleiviams buvo įvestas naujas pasirenkamasis dalykas – nacionalinio saugumo ir krašto gynybos pamokos.
 
„Džiaugiamės, kad iki gegužės pradžios aplankėme daugiau kaip 100 Lietuvos ugdymo įstaigų, susitikome su vyresniųjų klasių moksleiviais, padėjome jiems formuoti savo pilietines vertybes, supažindindami su nacionalinio saugumo samprata, krašto gynybos sistema Lietuvoje“, – sako akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas ir kartu išskiria svarų pamokas vedusių kariūnų vaidmenį. Pasak viršininko, jie neretai patys ėmėsi iniciatyvos – siūlėsi aplankyti savo gimnazijas.
 
Gerų atsiliepimų apie kariūnus ir karininkus akademija sulaukia tiek iš mokytojų, tiek iš mokinių. „Vaikams labai patiko karių pateiktos aktyvios, visus įtraukiančios užduotys, puikiai parinktos vaizdinės priemonės ir tai, kaip Karo akademijos komanda su jais bendravo, todėl, nuskambėjus skambučiui, niekas neskubėjo skirstytis – moksleiviai tiesiog nenorėjo, kad ši pamoka baigtųsi“, – įspūdžiais dalijasi Vilniaus Balsių progimnazijos vyr. anglų kalbos mokytoja Gerda Smirnovė.
 
Moksleiviai prisimena, kad per šią pamoką sužinojo, kaip reikėtų elgtis ekstremalioje situacijoje, kilus karui ar kitam pavojui. Kartu susipažino su karininko profesija, išgirdo, kuo ji svarbi vykdant krašto gynybą šalyje. Todėl, pasak vaikų, buvo įdomu ir naudinga daugiau išgirsti ir apie Karo akademiją, studijas joje.
 
Siekdama efektyvinti Lietuvos visuomenės pilietinio ugdymo procesą, stiprinant šalies saugumą ir gynybą, Karo akademijos bendruomenė dalyvauja įvairioje veikloje, kuri neapsiriboja tik ugdymo įstaigų lankymu.
 
Nuo 2015 m. Karo akademija ir Lietuvos edukologijos universitetas įgyvendina jungtinę bakalauro studijų programą „Istorija ir pilietinis ugdymas“, pagal kurią rengiami istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojai. Šios programos studentams paskaitas skaito ir seminarus veda Karo akademijos dėstytojai ir instruktoriai. Mokslininkai savo žiniomis ir patirtimi dalijasi dalyvaudami tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
 
Akademijos Humanitarinių mokslų katedrai 2011–2016 m. vykdant ilgalaikį projektą „Pilietinė visuomenė ir nacionalinis saugumas: Lietuvos krašto apsaugos sistemos vaidmuo jaunimo pilietinio ugdymo procese“, 2016 m. Karo akademija išleido mokomąją knygą vyresniųjų klasių moksleiviams ir pedagogams skirtą metodinę medžiagą „Šalies saugumas ir gynyba“, suteikiančią papildomų žinių apie šalies saugumą ir gynybą.
 
Šie leidiniai yra konkretus nuoseklaus ir ilgamečio Karo akademijos mokslinio ir metodinio darbo rezultatas pilietinio ugdymo srityje.
 
LKA atstovų apsilankymų gimnazijose akimirkos