Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Jubiliejinės Karo akademijos laidos absolventai tapo karininkais

Jubiliejinės Karo akademijos laidos absolventai tapo karininkais

2018 07 26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija išleido jubiliejinę – jau 25-ąją – absolventų laidą. Liepos 26 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 41 kariūnui suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 40 vaikinų ir 1 mergina prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Šiemet Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas papildys 39, Karines oro pajėgas – 2 leitenantai.
 
Šalies vadovė pabrėžė, kad kario profesija kelia išskirtinius reikalavimus: lyderystės, ryžto, išprusimo, gebėjimo vadovauti, valdyti modernią ginkluotę. Šalia viso to – būti moraliniu pavyzdžiu ir įkvepiančiu autoritetu visiems bendražygiams. „Būtent tokių profesionalų reikia Lietuvos kariuomenei. Ji stipri tiek, kiek stiprūs ir gerai parengti jos kariai, kiek užgrūdinta jų valia ir vienybė, kiek tvirtas įsitikinimas, kad bet kuriuo metu jie yra pasirengę apginti valstybę, taikų žmonių gyvenimą“, – kalbėjo Prezidentė.
 
„Išgyvename turbūt patį nesaugiausią laikotarpį nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, kita vertus, esame NATO nariai, turime platų sąjungininkų ratą ir tvirčiausias jų garantijas“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kreipdamasis į absolventus. – Nuo šiol laukiame ir jūsų indėlio – esate naujoji Lietuvos karininkijos karta, kuri lems, kokia bus mūsų kariuomenė ateityje.“
 
Gynybos štabo viršininkas, vykdantis Lietuvos kariuomenės vado funkcijas, gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras padėkojo Akademijai, kurios darbo rezultatas – išsilavinę karininkai lyderiai, nuo kurių priklauso Lietuvos kariuomenės sėkmė. Absolventams jis patarė prisiminti, kad „karininkas privalo gebėti ne tik gerai vadovauti, mokėti valdyti sudėtingą ginkluotę, bet ir gerbti savo bendražygius, puoselėti istorijos tradicijas, būti lyderis, savo žiniomis ir elgesiu visiems rodantis pavyzdį.“
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas susirinkusiesiems pristatė „Žalgirio mūšio“ kuopos kariūnus, kurie išsiskyrė lyderyste ir atkakliai siekė savo tikslo ketverius intensyvių studijų, asmenybės augimo, karinės drausmės ir fizinio stiprėjimo metus nuo kariūno priesaikos Tėvynei iki šios dienos. „Per dvidešimt penkerius metus užaugusi jaunų žmonių karta jau yra kitokia – pasaulietiška, laisva savo vidumi ir pasirinkimais, nebijanti rizikuoti ir klysti, – kalbėjo brg. gen. A. Vaičeliūnas ir pabrėžė, kad vienas dalykas studijuojant Lietuvos karo akademijoje nepakito – tiek jos gyvavimo pradžioje, tiek dabar nelengvą tapimo Lietuvos karininku kelią įveikia tik išskirtiniai žmonės. – Lietuvos karininkais tampa tie, kurių širdyse Tėvynės saugumas ir laisvė yra aukščiau už asmeninius interesus.“ Absolventams jis linkėjo nesustoti, toliau ieškoti ir tobulėti: „Būkite savo gyvenimo ir mūsų visuomenės šeimininkais – ateities Lietuva yra ir jūsų rankose!“
 
Kaip ir kiekvienais metais, už mokslo rezultatus ir laimėjimus buvo apdovanotas geriausias Akademijos absolventas. Šiais metais juo išrinktas Ignas Petrauskas, puikus vado lyderio pavyzdys kitiems kariūnams, pasižymintis profesionalumu ir tvirtai siekiantis užsibrėžto tikslo – garbingai tarnauti Lietuvos valstybei. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kaip kario garbės simbolį geriausiam absolventui įteikė suvenyrinį kardą, Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skyrė piniginę premiją.
 
Prisiekusius leitenantus palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato Apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, LR švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, užsienio šalių gynybos atašė, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, jaunieji šauliai, aukštųjų mokyklų atstovai, garbūs atsargos ir dimisijos karininkai, absolventų artimieji, kiti svečiai.
 
Lietuvos karo akademijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas absolventams įteikė bakalauro studijų diplomus, pėstininkų būrio vado kvalifikacijos pažymėjimus ir pažymas apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą.
 
Pėstininkų būrio vado kvalifikaciją įgijo 39 kariūnai, Akademijoje mokęsi pagal karinio rengimo programą. Jie taip pat baigė Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos bakalauro studijų programas.
 
Du kariūnai studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, kad įgytų Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms reikalingą specialybę, pagal Orlaivių pilotavimo studijų programą ir Akademijoje išėjo Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą. VGTU jiems jau buvo įteikti magistrantūros studijų diplomai.
 
Akademijos viršininkas už ypatingą pasižymėjimą ir pasiekimus studijų metu garbės ženklu apdovanojo absolventus Žydrūnę Maksimovičiūtę, Ovidijų Mamoną ir Taurą Aleksandravičių. Visiems absolventams buvo įteikti Akademijos baigimo ženklai ir absolventų žiedai.
 
Šventę vainikavo jau tradicija tapęs ritualas – absolventai Lietuvos karo akademijos kiemelyje pasodino 25-osios absolventų laidos ąžuoliuką.
 
G. Maksimovicz nuotr.