Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Kariūnai baigiamosiose pratybose demonstruoja vadovavimo įgūdžius

Kariūnai baigiamosiose pratybose demonstruoja vadovavimo įgūdžius

2018 07 10

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Žalgirio mūšio kuopos kariūnai nuo liepos 2 d. dalyvauja Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykstančiose pratybose, kurių metu vertinamas kiekvieno jų individualūs gebėjimai vadovauti būriui. Vyksta jau paskutinis IV kurso kariūnų kvalifikacinio egzamino etapas – Būrio vado kovos kurso (BVKK) vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirta lyderystė 2018“.
 
Pasak pratybų vadovo kpt. Gintauto Razmos, iki šio penktadienio kariūnų laukia didžiulis tiek fizinis, tiek psichologinis iššūkis. „Lyderystė visų pirma remiasi asmens gebėjimu įveikti nestandartines ir netgi nežinomas situacijas, todėl Akademijos auklėtiniai dabar gaus tokias užduotis, kurias atliekant reikia pritaikyti turimas žinias ir įgūdžius, gebėti priimti sprendimus įvairiose situacijose. Tuomet atsiskleidžia jų lyderystės įgūdžiai, gebėjimas vadovauti padaliniui patiriant stresą, grumiantis su nuovargiu, artimomis tikram mūšiui sąlygomis. Taip pat pratybų metu yra vertinami ir kiti individualūs (komandiniai) kariūnų veiksmai.
 
Kiekvienas karys yra individualus, todėl žinias priima ir taiko individualiai. Kariūnų pratybų rezultatai kol kas džiugina ir rodo, kad ketveri studijų Akademijoje metai nepraėjo veltui. Jie įsisavino taktikos ir kitų karinių mokomųjų dalykų žinias ir sugeba jas pritaikyti praktiškai“, – sako pratybų vadovas.
 
Su kariūnais pratybose taip pat dalyvauja Būrio vado kursų klausytojai iš kitų Lietuvos kariuomenės padalinių, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje „Vanagas“ tarnaujantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.
 
Būsimieji karininkai laiko keturių savaičių pėstininkų būrio vado kvalifikacinį egzaminą, kurį sudaro kompleksinis karybos žinių teorijos testas (teorinių žinių patikrinimas), planavimo užduotis (įsakymo analizė ir padalinių valdymo procedūrų atlikimas) ir Būrio vado kovos kursas (BVKK).
 
BVKK pratybos labai intensyvios. Kariūnai per jas vykdo žvalgybos, patruliavimo, puolimo ir gynybos, taikos rėmimo operacijų ir mūšio mieste užduotis. Jie vertinami pagal einamas pareigas: būrio vado, jo pavaduotojo ir skyriaus vado. Būsimieji karininkai, laikydami kvalifikacinį egzaminą, turi pasitelkti visus savo planavimo, vadovavimo, ginklo valdymo gebėjimus ir individualiuosius kario įgūdžius.
 
Pratybose taip pat vertinama, kaip kariūnai, naudodami Universalios integruotos lazerinės mūšio sistemos (UILMS) ir imitacines priemones, mūšio metu moka fiksuoti tikslius šūvius, kas leidžia sužinoti realų „sužeistų“ ir „nukautų“ karių skaičių.
 
IV kurso kariūnai prisipažįsta, kad per baigiamąsias pratybas jiems yra ir lengva, ir sunku. „Žinoma, sunkiausia dabar – ištverti likusį pratybų laiką, kartais nekreipiant dėmesio į miego trūkumą ar pratybų intensyvumą. Bet nuotaiką palaiko šviesios mintys, kad pratybos jau eina į pabaigą, – sako kariūnai. – Nesigailim ketverių metų, praleistų Karo akademijoje. Jeigu gailėtumėmės, tikrai dabar neįveiktume šių pratybų iššūkių. O jos jau visai ties finišo linija!“
 
Kariūnams, sėkmingai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, š. m. liepos 26 d. bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis.
 
LKA ir vyr. ltn. A. Kubiliaus nuotr.