Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Minint Valstybės dieną Karo akademijos absolventams įteikti magistro ir bakalauro diplomai

Minint Valstybės dieną Karo akademijos absolventams įteikti magistro ir bakalauro diplomai

2018 07 05

„Rytoj švęsime pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną, kuri liudija ilgaamžes Lietuvos valstybingumo tradicijas, tautos drąsą, išmintį ir ryžtą, – kalbėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, kreipdamasis į Akademijoje liepos 5 d. vykstančio Valstybės dienos minėjimo, magistro ir bakalauro ištęstinių studijų diplomų įteikimo ceremonijos dalyvius.
 
Sveikindamas absolventus, Akademijos viršininkas jiems palinkėjo viso gyvenimo siekio visada būti pirmiems ir geriausiems: „Ir tarnyboje, ir asmeniniame gyvenime būkite keletu žingsnių priekyje, nepasiduokite tėkmei, visada siekite daugiau ir geriau. Ir toliau mokykitės, siekite žinių, ieškokite, tobulėkite, būkite savo gyvenimo ir mūsų visuomenės šeimininkais – juk ateities Lietuva yra jūsų rankose.“
 
Sėkmingai studijas baigusius absolventus taip pat pasveikino ir kartu su Akademijos viršininku diplomus jiems įteikė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
 
„Lietuvai ypač reikalingi išsilavinę, įžvalgūs, ryžtingi lyderiai – tokie, kurie problemas paverstų iššūkiais, padėtis be išeities – galimybėmis, o sudėtingose situacijose nebijotų nepopuliarių, bet reikalingų sprendimų. Aš viliuosi, kad šiandien, Lietuvos karo akademijoje įgiję pakankamai žinių, jūs esate gerokai priartėję prie šio tikslo – tapti tokiais lyderiais“, – kalbėjo ministras.
 
Keturiems magistrantams buvo suteiktas politikos mokslų, septyniems – žmonių išteklių vadybos, dvylikai – visuomenės saugumo magistro kvalifikacinis laipsnis.
 
Ištęstinės magistrantūros studijos Lietuvos karo akademijoje rengiamos nuo 2002 m. Per tą laiką jas jau baigė 271 karininkas. Šiemet bus išleista 12-oji Žmonių išteklių vadybos, 11-oji Karinės diplomatijos ir 4-oji Visuomenės saugumo ir gynybos magistrantūros ištęstinių studijų laidos, kuriose studijavo ne tik Lietuvos kariuomenės karininkai, bet ir Valstybės saugumo departamento pareigūnai.
 
Magistrantai rengiami tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje. Magistro kvalifikacinis laipsnis tampa rimta tolesnės karininko karjeros prielaida ir atveria kelią į tarnybą Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, taip pat suteikia galimybę siekti daktaro laipsnio, išlikti konkurencingiems darbo rinkoje baigus profesinę karo tarnybą, tapti saugumo politikos analitikais, projektų vadovais, kitais šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.
 
Akademijos ramovėje vienuolikai 4-osios ištęstinių bakalauro Gynybos ir saugumo institucijų valdymo studijų laidos bsolventų buvo įteikti viešojo administravimo bakalauro diplomai. Ištęstinės bakalauro studijos Akademijoje organizuojamos nuo 1998 m., per tą laiką jas baigė 398 karininkai.
 
Labiausiai nusipelniusiems Karo akademijos kariams ir darbuotojams buvo įteikti padėkos raštai ir apdovanojimai. Krašto apsaugos ministras brg. gen. Algiui Vaičeliūnui įteikė padėką už svarų indėlį sėkmingai įgyvendinant pokyčius Akademijoje.
 
Valstybės dienos minėjimo, magistro ir bakalauro ištęstinių studijų diplomų įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Akademijos bendruomenė, absolventų artimieji. Šventinę programą visiems atliko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jaunųjų atlikėjų vokalinis ansamblis „B2“.
 
G.Maksimovicz nuotr.