Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos kariūnai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei

Karo akademijos kariūnai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei

2018 09 22

Rugsėjo 22 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyko I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. 18 pirmakursių jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, o Akademijoje valstybei prisiekė 36 jaunuoliai. Iškilmingai prisiekusieji tapo visateisiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais.
 
Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir Karo akademijos vadovybė, Lietuvos karo akademijos kariai, dėstytojai, prisiekiančių kariūnų artimieji, draugai.
 
Akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas, kreipdamasis į kariūnus, pabrėžė, kad jų priesaika savo valstybei yra neatšaukiamas įsipareigojimas jai, o kartu ir visai visuomenei. „Jūsų tėvai, jūsų mokyklos ir bendruomenės užaugino jus dorais, pilietiškais žmonėmis. Lietuvos karo akademija ugdys jus kaip kariuomenės lyderius, turinčius ne tik išmanyti karybos teoriją, bet ir jausti tautos saugumo poreikį, – kalbėjo Akademijos viršininkas. – Šiandien linkiu jums drąsos ir didelio noro tapti tikrais savo srities lyderiais. O to galėsite pasiekti tik atsiskleisdami kaip asmenybės, įsiklausydami į savo prigimtį ir mokėdami ja vadovautis. Mokykitės ne Karo akademijai, mokykitės gyvenimui. Sveikinu jus ir jūsų šeimos narius šia svarbia mums visiems proga. Tegu šiandien pradėtas kelias būna lengvas, tiesus ir teisingas.“
 
„Pirmuosius išbandymus visi 54 įveikėte garbingai – baigėte Bazinį kariūno kursą, dalyvavote pratybose ir įgijote žinių, reikalingų tęsti studijas Lietuvos karo akademijoje. Dabar akademijos dėstytojai ir instruktoriai padės jums išmokti saugoti ir ginti tai, ką turime brangiausio – savo šalies laisvę“, – kariūnus pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.
 
Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 54 jaunuoliai. Po septynių savaičių trukmės bazinio kariūno kurso (BKK) Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) visi priimti ir baigę šį kursą pirmakursiai (44 vaikinai ir 10 merginų) liko studijuoti Karo akademijoje, pasiryžęs toliau siekti užsibrėžto tikslo – tapti Lietuvos karininkais. Per BKK jie susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, ginkluote, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijuojant Karo akademijoje.
 
Susumavus rezultatus, geriausiu pirmakursiu, pelniusiu instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą bazinio kariūno kurso mokymuose, išrinktas Gražvydas Gricius. Jam priesaikos ceremonijos metu buvo suteikta teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu. Gražvydas jau pirmosiomis BKK dienomis iš kitų kariūnų išsiskyrė lyderio savybėmis, sąžiningai ir pareigingai atlikdamas užduotis, užsitarnavo autoritetą tarp instruktorių ir bendrakursių. Negailėdamas jėgų ir laiko, jis padėjo savo kurso draugams sunkiomis akimirkomis, per pratybas buvo ypač ryžtingas, pats ėmėsi iniciatyvos, atsakingai vykdė pavestas užduotis ir taip įrodė esąs vertas vieno geriausių kariūno vardo. Jo iniciatyva ir noras tobulėti motyvavo ir kitus BKK dalyvius.
 
Kariūnai, dalydamiesi iškilmių įspūdžiais, sakė, kad visų akivaizdoje duotas pažadas įpareigoja jausti atsakomybę už būsimus darbus, o kartu suvokti ir siekiamos karininko profesijos reikšmę ir garbę.
 
Po iškilmingos priesaikos kariūnų tėvai ir artimieji buvo pakviesti į Akademijos ramovę pabendrauti su vadovybe, daugiau sužinoti apie kariūnų studijas šioje aukštojoje mokykloje.
 
G. Maksimovicz nuotr.