Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Moksleiviai savaitei tapo Lietuvos karo akademijos kariūnais

Moksleiviai savaitei tapo Lietuvos karo akademijos kariūnais

2018 11 16

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lapkričio 12–16 d. buvo įgyvendinamas projektas „Savaitė aukštojoje mokykloje“, kurio metu Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos dvyliktokai kartu su II kurso Durbės mūšio kuopos kariūnais dalyvavo pratybose ir klausėsi Akademijoje dėstomų dalykų paskaitų. Šiais metais projekte dalyvavo keturi gimnazistai.
 
Paskutinės dienos rytą moksleiviai jau drąsiai stovėjo rikiuotės aikštėje ir patys kėlė Lietuvos valstybinę ir istorinę vėliavas, giedojo Lietuvos valstybės himną. Už dalyvavimą projekte Kariūnų bataliono vadas mjr. Ričardas Andrulis jiems įteikė pažymėjimus, padėkojo ir pakvietė dar sugrįžti, t. y. rinkti čia siūlomas universitetinių studijų programas ir stoti į Lietuvos karo akademiją.
 
Moksleiviai dalijosi prisiminimais ir įspūdžiais, kuriuos patyrė šią savaitę, tapę kariūnais. Jie džiaugėsi, kad galėjo kartu su tikraisiais Akademijos kariūnais lankyti paskaitas ir pratybas.
 
Vienas projekto dalyvių Kristupas Šimonis pasakojo: „Savaitė Karo akademijoje tikrai buvo įdomi. Žinoma, pamačiau dalykų, kuriuos ir tikėjausi pamatyti, bet kartu pastebėjau ir daug ką nauja. Disciplina ir dienotvarkė, palyginti su civilio gyvenimu, skiriasi kaip diena ir naktis, todėl atvykęs į Akademiją jaučiausi lyg patekęs į kitą pasaulį – čia galioja griežtos taisyklės ir tiksli dienotvarkė, su laiku ją pradėjau vis labiau vertinti. Maistas, kaip sakoma, subalansuotas, sportas – aukščiausio lygio. Būtent per treniruotes supratau, kad mano fizinis pasirengimas nėra jau toks geras, tad yra kur tobulėti...“
 
Vaikinai kiekvieną dieną pradėdavo su kariūnais – keldavosi ir darydavo rytinę mankštą, pusryčiaudavo, dalyvaudavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir rytinėje rikiuotėje. Vėliau jų laukdavo paskaitos, pratybos, fakultatyvai ir kiti kariūnų užsiėmimai.
 
Aurimas Sičiūnas ir Marius Barzdelis prisipažino, jog yra jaunieji šauliai, todėl stoti į Karo akademiją jau seniai yra nusprendę, o čia praleista savaitė tik patvirtino jų lūkesčius. „Jau esame išlaikę profesinio tinkamumo testą. Reikės dar pasitikrinti sveikatą Karinės medicinos ekspertizės komisijoje ir, žinoma, išlaikyti baigiamuosius egzaminus mokykloje. Bet noras stoti į Karo akademiją nepasikeitė, nes savaitė Akademijoje nenuvylė“, – pasakojo vaikinai.
 
Kristupas Šimonis ir Lukas Makaravičius sakė, kad dar nėra apsisprendę, ką norės veikti baigę gimnaziją, tačiau prisipažino taip pat pradėję galvoti apie galimybes studijuoti Karo akademijoje ir stiprėjantį norą tapti karininkais. „Čia sužinojome, kad galima rinktis gana skirtingas bakalauro studijų programas. Džiaugiamės, kad atradome tai, ką tikrai norėsime ateityje studijuoti, – pasakojo vaikinai. – Buvo naudinga dalyvauti paskaitose, kuriose dėstytojai vaizdžiai pasakojo apie įvairius dalykus, o „ne tik „sausai“ vardino istorijos įvykius. Paskaitos buvo labai įdomios ir įtraukiančios!“
 
Jaunuoliai sakė turėję gerus vadus – II kurso kariūnus, kurie jais nuoširdžiai rūpinosi, kai prireikdavo, padėdavo: „Tada pasijausdavome drąsiau ir geriau atlikdavome skirtas užduotis. Ačiū jiems!“
 
Apibendrindami Lietuvos karo akademijoje praleistą savaitę, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai padėkojo Akademijai už suteiktą galimybę pamatyti kariūnų gyvenimą iš arti ir patiems nors trumpam jais tapti.
 
Krn. Povilas Masionis