Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Laukdami Kalėdų kariūnai puoselėja šeimos vertybes

Laukdami Kalėdų kariūnai puoselėja šeimos vertybes

2018 12 21

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai gruodžio 20-osios vakarą rinkosi į simbolinę Kūčių vakarienę, tapusią gražia kasmet Akademijos auklėtinių, kaip vienos šeimos, tęsiama tradicija. Su kariūnais šv. Kūčias šiais metais šventė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Akademijos vadovybė, Kariūnų bataliono vadai.
 
Susirinkusiuosius šiltai pasveikino krašto apsaugos ministras R. Karbolis. Akademijos auklėtiniams jis visų pirma padėkojo už tarnybą ir palinkėjo sėkmės ją atliekant, mokantis ir semiantis žinių, toliau einant pasirinktu keliu.
 
„Jūs esate mūsų viltis ir ateitis. Lietuvos saugumas ir nepriklausomybė daugiausia priklausys nuo jūsų. Todėl sakau „ačiū“ už jūsų pasirinkimą ir tikiuosi ateityje jus matyti tokius pat motyvuotus, kokie esate dabar, besimokydami Karo akademijoje“, – sakė krašto apsaugos ministras ir pabrėžė, kad Lietuvos kariuomenė, šiais metais minėjusi savo atkūrimo 100-metį, stiprės ir toliau.
 
Kalbėdamas su kariūnais, Lietuvos kariuomenės istoriją priminė Karybos studijų katedros viršininkas, vykdantis Karo akademijos viršininko funkcijas, plk. Darius Vaicikauskas: „Perskaitę partizanų atsiminimus apie tai, kaip pokario metais jie, priversti slapstytis bunkeriuose ir miškuose, minėjo mūsų tautai svarbias datas, galime tiesiog palyginti tą laikotarpį su šių dienų akimirkomis ir pasidžiaugti, kad mes jau galime, nepatirdami tokių sunkumų ir išbandymų, džiugiai švęsti šv. Kalėdas ir kitas šventes. Linkime jums ir jūsų šeimų nariams gražių, saugių ir linksmų švenčių.“
 
Šv. Kūčių šventimą Akademijos kapelionas kpt. dr. Mindaugas Sabonis įvardijo kaip lietuvius iš kitų tautų išskiriantį bruožą, kuris visų pirma liudija jų dėmesį šeimai. „Kūčios yra lietuvių noras būti šeimoje ir suartėti. Tai – būdas mums vienas kito atsiprašyti, palinkėti ramybės ir tiesos, būti stipresniems“, – sakė kapelionas ir kiekvienam linkėjo ne tik per Kūčias, bet ir kasdien išmokti atsiprašyti, rūpintis vieni kitais ir būti šeima, puoselėti tarpusavio ryšius, branginti nuoširdų tarpusavio bendravimą.
 
LKA nuotr.