Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Karo akademijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

2020 11 23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lapkričio 23 d. vyko iškilminga kariūnų rikiuotė, skirta Lietuvos kariuomenės dienai ir kariuomenės atkūrimo 102-osioms metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo ir Akademijos bendruomenė.
 
„Prieš 102-erius metus, kai buvo atkuriama Lietuvos kariuomenė, dar ilgai buvo svarstoma, ar tikrai jos reikia. Ir šiandien išgirstame tokių kalbų. Tačiau mes esame NATO nariai ir kariuomenė mums reikalinga“, – sakė Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, kreipdamasis į kariūnus. – Jūs esate ta karta, kuri ves į priekį būsimus karius, kuri vadovaus jiems, jeigu prireiks ginti savo tėvynę. Linkiu tuomet ir panaudoti Akademijoje įgytas žinias. Jos tikrai jums bus reikalingos.“
 
Lietuvos kariuomenės kūrimo ir šimtametę jos atkūrimo istoriją Akademijos bendruomenei pristatė archeologas, karo istorikas, Lietuvos karo akademijos docentas dr. Manvydas Vitkūnas.
 
„Prieš daugiau nei šimtą metų atkurta Lietuvos kariuomenė apgynė atsikuriančią valstybę. Mūsų protėviai visada buvo pirmi kovoje su priešu. Tai buvo žmonės, tapę kultinėmis asmenybėmis dar tarpukario Lietuvoje, – kalbėjo istorikas. – Dabar jūsų rankose – mūsų šalies ateitis. Jūsų rankose sprendimai – virsti bailiu ar didvyriu, gintis ar bėgti, kovoti ar pasiduoti. Priimkite teisingą ir protėvių pagarbos vertą sprendimą.“
 
Labiausiai nusipelniusiems Akademijos kariams ir darbuotojams atkurtos Lietuvos kariuomenės 102-mečio proga buvo įteikti krašto apsaugos ministro ir Karo akademijos viršininko apdovanojimai.
 
Renginio metu tylos minute buvo pagerbti žuvę kariai. Kariūnai visų susirinkusiųjų vardu padėjo gėlių prie generolo Jono Žemaičio paminklo aikštėje prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir paminklinio akmens tarptautinėje misijoje žuvusiam vyr. ltn. Normundui Valteriui atminti Lietuvos karo akademijoje.
 
Eimanto Genio nuotr.