Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademijos kariūnai finišavo

Lietuvos karo akademijos kariūnai finišavo

2019 07 12

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Saulės mūšio kuopos (IV kurso) kariūnai liepos 12 d. grįžo į Akademiją po Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vykusių baigiamųjų pratybų, įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis. Prie vartų juos pasitiko Akademijos vadovybė, instruktoriai ir kiti bendruomenės nariai, artimieji.
 
Būsimieji karininkai baigė paskutinį vertinamųjų lauko taktinių pratybų etapą – dvi savaites trukusį Būrio vado kovos kursą (BVKK), kurio metu turėjo parodyti, kaip kiekvienas iš jų moka vadovauti būriui, skyriui, atlikti būrio vado pavaduotojo pareigas. Pratybų tikslas – įvertinti, kaip Akademijos auklėtiniai išmoko priimti sprendimus įvairiose nestandartinėse situacijose, ar yra pasirengę imtis vadovavimo ir lyderystės, ar geba savarankiškai veikti ir atlikti užduotį iki galo, kad ir kokia sudėtinga situacija būtų.
 
Sutikus kariūnus buvo pristatyti geriausiai užduotis atlikę Akademijos absolventai ir iš jų vienas – krn. Mikalojus Dūdys – apdovanotas Baltų kovos kirviu už geriausius per ketverius studijų metus pasiektus karinio rengimo rezultatus. Pasveikintas buvo ir lauko taktinėse pratybose geriausiai įvertintas kariūnas Justas Kardišauskas.
 
„Sveiki sugrįžę! Turbūt prieš 4 metus, kai įžengėte pro Akademijos vartus, buvo lengviau, tačiau šįkart buvo daugiau iššūkių ir išbandymų, kuriuos jūs įveikėte, – kariūnus pasveikino Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius. – Per šias dvi savaites baigiamosiose pratybose praktiškai patikrinote visų studijų metu sukauptas žinias. Džiaugiamės kartu su jumis ir jau laukiame tos akimirkos, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas jums suteiks pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį.“
 
BVKK yra intensyvios, nepertraukiamos lauko taktikos pratybos, kurių metu vertinamas kiekvieno kariūno individualus gebėjimas planuoti ir vadovauti būrio dydžio padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis tikram mūšiui. Kartu vertinami ir kiti individualūs (taip pat komandiniai) kariūnų veiksmai. Šios pratybos apėmė patruliavimo, puolimo, gynybos ir taikos rėmimo operacijas.
 
Su kariūnais pratybose taip pat dalyvavo ir iki Karo akademijos kartu atžygiavo Būrio vado kovos kurso klausytojai iš kitų Lietuvos kariuomenės padalinių. Jiems buvo įteikti BVKK baigimo pažymėjimai. Geriausiai kursą baigęs kursų klausytojas buvo apdovanotas Lietuvos karo akademijos suvenyrine moneta.
 
Visiems IV kurso kariūnams, sėkmingai išlaikiusiems kvalifikacinį egzaminą, š. m. liepos 26 d. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir būrio vado kvalifikacija. Tą pačią dieną vyks ir iškilminga bakalauro diplomų įteikimo ceremonija.
 
IV kurso kariūnų sugrįžimas
 
Srž. sp. I. Budzeikaitės nuotr.