Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademija dalyvavo kariuomenės ir visuomenės šventėje

Lietuvos karo akademija dalyvavo kariuomenės ir visuomenės šventėje

2019 05 19

Savaitgalį Lietuvoje buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šiais metais šventė vyko gegužės 18 d. Tauragėje. Miesto gyventojai ir svečiai galėjo susipažinti su Lietuvos kariuomenės pajėgomis ir jų padaliniais, tarp jų – su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.
 
Miesto centre įsikūrusiame kariuomenės miestelyje veikė ir Akademijos ekspozicija. Jos kariai, kariūnai ir dėstytojai originaliai kvietė visus dalyvauti renginyje „Lauko akademija „Tapk leitenantu per 30 min.“, kuriame buvo įdomiai supažindinama su studijomis vienintelėje Lietuvoje aukštojoje universitetinėje mokykloje, rengiančioje karininkus.
 
Kiekvienas, norintis tapti šalies ginkluotųjų pajėgų dalinio vadu, įgyti universitetinį ir karinį išsilavinimą, buvo raginamas įveikti žaidybines kliūtis ir taip „baigti studijas bei gauti leitenanto laipsnį“. Vieni, kaip tikri kariai, darė atsispaudimus, kiti – ėjo užrištomis akimis, mokėsi maskuotis specialiais dažais, matavosi kario kuprinę, šalmą ir atliko daug nelengvų užduočių. Jas atlikusiems kaip tikroje ceremonijoje kardu buvo paliečiamas petys ir suteikiamas „pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis“. Visiems buvo įdomu, nes laukė intriguojantys pokalbiai, išradingi užsiėmimai ir šaunios dovanos, o svarbiausia – karininko „laipsnis“.
 
Karo akademijos atstovai lankytojams siūlė susipažinti su naujausia informacija – stojimo ir mokymosi sąlygomis, karjeros galimybėmis, ragino jaunuolius nepabūgti ir rinktis karininko gyvenimo kelią.
 
Šventėje koncertavo Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“, auklėtiniai dalyvavo eisenoje ir renginyje prie paminklo Lietuvos partizanams pagerbti.
 
Miesto centre esančiame parke savo karo techniką ir įrangą visuomenei pristatė visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, ginkluotę demonstravo Lietuvos ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, vyko įvairios rungtys ir estafetės, buvo pristatyti visi tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai.
 
Tauragėje vykusioje šventėje taip pat dalyvavo įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos, vyko Lietuvos kariuomenės ir visuomeninių meno kolektyvų koncertai. Lankytojams buvo pristatytos istorinės ekspozicijos – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluotė ir ekipuotė. Renginio kulminacija tapo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgybos kuopos karių surengta parodomoji karinė operacija – objekto šturmas. Jo metu virš renginio vietos ypač žemai kabant sraigtasparniui žvalgai demonstravo kovos veiksmus sausumoje ir iš oro.
 
Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, gegužės 19-ąją buvo pagerbiami partizanai ir prisimenami jų žygdarbiai. Karo akademijos kariai ir istorikai tradiciškai dalyvavo pėsčiųjų žygyje Jurbarko rajone, kuris šiemet buvo skirtas partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto 110-osioms gimimo metinėms minėti. Visi dalyviai susirinko prie jo paskutinio bunkerio, vadinamosios „prezidentinės“ vadavietės Šimkaičiuose. Čia kariūnai iššovė pagarbos ir atminimo salves, visų susirinkusiųjų vardu prie paminklo padėjo gėlių.
 
Vilniuje, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, vykusios ceremonijos metu kariūnai taip pat padėjo gėlių prie partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo.
 
Tradicija švęsti Kariuomenės ir visuomenės dieną gimė tarpukario Lietuvoje. Pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 m. ir paskui kasmet buvo rengiama iki 1938 m. Nepriklausomoje Lietuvoje ji vėl imta švęsti 1993 m., vėliau buvo pavadinta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.
 
Daugiau Lietuvos karo akademijos dalyvavimo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje akimirkų >>>
 
„Lauko akademijoje“ buvo mokomasi atliekant žaidybines užduotis
 
Akademijai atstovaujantys kariūnai Akademijos vardu dalyvavo eisenoje, koncertavo
 
LKA nuotr.