Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademija plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą

Karo akademija plėtoja tarptautinį bendradarbiavimą

2019 04 30

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje balandžio 29–30 d. lankėsi Belgijos karališkosios karo akademijos ir Vokietijos Helmuto Šmidto universiteto atstovai. Vizito tikslas – aptarti ir plėsti aukštųjų karo mokyklų bendradarbiavimą įgyvendinant studijų programas, karių ir studentų mainus, skatinant mokslinę veiklą.
 
Svečiams buvo pristatyta Lietuvos karo akademijoje taikoma kariūnų atrankos sistema, karinio rengimo procesas, trys bakalauro studijų ir trys magistrantūros programos, doktorantūros studijos ir vykdomi moksliniai projektai.
 
Savo ruožtu svečiai pristatė savo institucijas – jų atrankos, karinio rengimo, studijų programas ir mokslinę veiklą.
 
Susitikimo metu buvo aptartos tolesnės galimybės bendradarbiauti plėtojant tarptautiškumą, pirmiausia įgyvendinant kariūnų, studentų, dėstytojų ir ekspertų mainų programas, pasitelkus Europos Sąjungos Erasmus+ potencialą.
 
Aukštųjų karo mokyklų atstovai svarstė, kad rengiantys bakalauro ar magistro baigiamuosius darbus kariūnai ir studentai galėtų stažuotis institucijose partnerėse, o jų darbams vadovauti šių institucijų dėstytojai.
 
Susitikime taip pat buvo įvertintos galimybės ateityje, sukūrus bendrus studijų modulius, integravus karinį rengimą ir sporto programas, organizuoti tarptautinį trijų aukštųjų karo mokyklų semestrą, kad galėtų bendradarbiaujančių institucijų kariūnai kartu studijuoti, o jiems dėstyti šių institucijų dėstytojai.
 
Buvo nutarta, kad, įgyvendinus šiuos projektus, bus svarstoma galimybė plėtoti strateginę partnerystę ir kurti bendras studijų programas.
 
Be darbo susitikimų, svečiams buvo parengta kultūrinė Lietuvos istorijos pažinimo programa.
 
LKA nuotr.