Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Užsienio šalių kadetai dėkojo už puikiai Karo akademijoje organizuotą tarptautinę savaitę

Užsienio šalių kadetai dėkojo už puikiai Karo akademijoje organizuotą tarptautinę savaitę

2019 03 29

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kovo 29 d. baigėsi tarptautinė užsienio šalių kadetų savaitė, kurios metu Akademijoje viešėjo JAV, Kroatijos, Belgijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo ir Ukrainos karo akademijų kariūnai ir karininkai.
 
Atsisveikindami svečiai dėkojo Lietuvos karo akademijai už, jų žodžiais, fantastiškai praleistą laiką Lietuvoje, už puikią progą susipažinti su Akademija, su šalimi, jos istorija ir kultūra, Lietuvos kariuomene.
 
Šiais metais tarptautinė savaitė skirta 15-osioms Lietuvos narystės NATO metinėms paminėti, todėl svečiai buvo supažindinti ne tik su šalies ginkluotosiomis pajėgomis, bet ir su Aljanso daliniais ir jų veikla Lietuvoje, parodyta, kaip jie integravosi ir ką NATO davė Lietuvos kariuomenei.
 
Užsienio šalių atstovams buvo surengtos pažintinės išvykos į visus NATO dalinius, veikiančius šalyje. Jie aplankė NATO pajėgų integravimo vieneto grupę, Energetinio saugumo kompetencijų centrą, Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, taip pat įvairius Lietuvos kariuomenės dalinius. Supažindinant su Lietuvos istorija ir kultūra, organizuotos išvykos į Vytauto Didžiojo karo muziejų, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, LDK Valdovų rūmus, Vilniaus senamiestį, Trakus ir kt.
 
Lietuvos karo akademijos kariūnai svečiams taip pat pasiūlė įdomios sportinės veiklos ir neformalaus susipažinimo renginių Akademijoje.
 
Lietuvos karo akademija organizavo susitikimus su užsienio šalių atstovais, siekdama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir susipažinti su kitų šalių karininkų rengimo programomis, pasidalyti gerąja patirtimi ir rengti diskusijas karininkams ir kariūnams aktualiais klausimais.
 
LKA nuotr.