Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Kovo 11-osios laužas – Lietuvos kariuomenės budrumo simbolis

Kovo 11-osios laužas – Lietuvos kariuomenės budrumo simbolis

2019 03 12

„Širdis džiaugiasi, matant tiek daug žmonių, susirinkusių į tradiciniu tapusį, jau dešimtus metus Karo akademijos kariūnų surengtą vakarą, kurio metu ant Stalo kalno Vilniuje įžiebiamas Nepriklausomybės laužas“, – kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė pirmojo tokio kariūnų vakaro organizatorius kapitonas Algirdas Navasaitis ir prisiminė, kaip, būdamas kariūnu, su bendramoksliais įgyvendino patriotinę idėją Kovo 11-ąją minėti ne tik per rytinę rikiuotę, bet ir plačiau – kartu su Lietuvos visuomene.
 
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai tada pasirinko ir šio renginio akcentą – laužą, kuris, pasak karininko, visada buvo budrumo simbolis. „Jis mums tiko geriausiai, nes Kovo 11-osios išvakarėse norėjome parodyti, kad kariuomenė budi ir saugo mūsų visų laisvę ir nepriklausomybę. Ne veltui šį vakarą mes atnaujiname kario priesaiką Tėvynei, prisimindami svarbiausius jos žodžius: „negailėdami jėgų ir gyvybės saugoti ir ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“.
 
Kpt. A. Navasaitis pasakojo, kad iš pradžių šiai idėjai įgyvendinti užteko trijų savaičių. Tam reikėjo kelių žmonių – bendraminčių komandos, šiek tiek resursų ir, svarbiausia, noro. Todėl kapitonas  kariūnams linkėjo sveiko užsispyrimo: „Būnant kariūnu kartais atrodo, kad labai sunku kažką padaryti, įgyvendinti, jei nesiimi pats iniciatyvos, o lauki to iš kitų. Tačiau kas kitas padarys, jei ne tu? Kada, jeigu ne dabar?“
 
Lietuvos karo akademijos kariūnai, minėdami vieną reikšmingiausių valstybės švenčių, šiais metais taip pat ėmėsi iniciatyvos ir sukvietė gausų būrį bendraminčių, neabejingų Tėvynės istorijai, nūdienai ir ateičiai. Susirinkusius šventės svečius vėl stebino pramogų ir pasirodymų gausa.
 
Renginys Kalnų parke prasidėjo tylos minute žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti, uždegus laužą, patriotinėmis dainomis džiugino kariūnų grupė „Vytis“, plk. ltn. Valerijus Šerelis, Vilniaus Pilies tunto skautai, Simono Daukanto gimnazijos auklėtiniai, duetas „The Groovy group“.
 
Vakarui išskirtinumo suteikė viduramžių riterių kova, šventinis ugnies šou, karininkų ir kariūnų jėgų varžytuvės traukiant virvę. Šiemet buvo renkamas ir patriotiškiausiai apsirengęs renginio svečias.
 
srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.