Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Moksleiviai aktyviai dalyvauja atrankoje į studijas Karo akademijoje

Moksleiviai aktyviai dalyvauja atrankoje į studijas Karo akademijoje

2019 02 28

„Esu jaunasis šaulys, todėl pratybos ir karinis rengimas man – pažįstama veikla. Kariuomenė ir kario gyvenimas mane domino, atsimenu, nuo pirmos klasės ir savo nuomonės niekada nekeičiau. Vyresnėse klasėse jau rimtai pradėjau galvoti, ką norėčiau veikti baigęs mokyklą. Todėl ir pasirinkau Karo akademiją, kurioje įgysiu karininko profesiją ir kartu aukštąjį universitetinį išsilavinimą“, – sako Dominykas, paklaustas, kodėl dalyvauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vykstančioje atrankoje ir laiko profesinio tinkamumo testą.
 
Vaikinui antrina Aušrinė, pagrįsdama savo pasirinkimą: „Patinka disciplina, mėgstu laikytis taisyklių. Mano tėtis yra karininkas, todėl matau ir žinau, ką reiškia priimti iššūkius ir juos įgyvendinti. Manęs tai negąsdina, atvirkščiai – noriu kuo daugiau sužinoti, įgyti kario įgūdžių, o kartu ir studijuoti. Todėl dabar esu čia ir renkuosi studijas Karo akademijoje.“
 
„Tai – mano pomėgis, todėl, kuo toliau, tuo labiau norisi dalyvauti karinėje veikloje ir netgi Akademijoje likti, – juokdamasi sako Marija. – Tėvai nedraudžia ir sako: jeigu to nori – pirmyn, bandyk, siek savo tikslo. Dalyvaudama atrankoje gyvenu Akademijoje ir iš arti matau, kaip gyvena kariūnai. Susipažinus su jų kasdienybe, išauga motyvacija rinktis čia siūlomas studijas: kariūnai viskuo aprūpinti – ir drabužiais, ir avalyne, ir maistu, apgyvendinti. Taip pat jie gauna stipendiją.“
 
Kiekvienas moksleivis, dalyvaujantis atrankoje, žino, kodėl nori studijuoti Karo akademijoje. Tačiau visų jų tikslas yra vienas – baigus studijas įgyti karininko (leitenanto) laipsnį.
 
Paklausti, kaip jautėsi atvykę į Akademiją, jaunuoliai pripažįsta, kad jaudulio, vos įžengus į jos teritoriją, iš pradžių gal ir buvo, nes viskas buvo nauja, nepažįstama. „Dabar jau viskas gerai – pripratome ir niekas negąsdina. Viską stengiamės atlikti iki galo,“ – įspūdžiais dalijasi moksleiviai, vykdydami paskutines užduotis.
 
Profesinio tinkamumo testą sėkmingai išlaikę gimnazistai galės dalyvauti kituose priėmimo į studijas Akademijoje etapuose.
 
Kokios užduotys sudarė profesinio tinkamumo testą?
 
Atrankoje galėjo dalyvauti vaikinai ir merginos nuo 16 iki 25 metų. Profesinio tinkamumo testą jie laikė dvi dienas.
 
Jaunuoliai turėjo parodyti, kaip geba aktyviai dalyvauti diskusijoje, dirbti grupėmis be vado, atlikti planavimo, kognityvinių gebėjimų ir vadovavimo užduotis, dalyvauti individualiuose pokalbiuose ir išlaikyti fizinio pasirengimo normatyvus – atlikti nustatytą skaičių atsispaudimų ir atsilenkimų, per nustatytą laiką nubėgti 3 km. Daugiau informacijos apie profesinio tinkamumo testą >>>.
 
Per atranką buvo vertinami kiekvieno kandidato dėmesio ypatumai, akiratis ir interesai, gebėjimas abstrakčiai mąstyti, nustatyti skaičių sekas, atlikti aritmetinius veiksmus, taisyklingai kalbėti ir rašyti, analizuoti ir planuoti, spręsti problemas, bendrauti su kitais ir jiems daryti įtaką, ryžtingumas, reakcija į stresą, apsisprendimas (motyvacija) tapti karininku ir fizinis pasirengimas.
 
Teigiamai išlaikyto testo pažyma galioja trejus metus. Todėl pradėti ruoštis studijoms Lietuvos karo akademijoje jaunuoliai gali dar nebūdami abiturientais.
 
Sėkmingai išlaikę testą jaunuoliai turės dar pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) (www.lamabpo.lt) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje.
 
Daugiau informacijos apie atranką galima rasti Lietuvos karo akademijos interneto svetainėje www.lka.lt, rubrika – „Stojantiesiems“ >>>, apie studijų programas – „Universitetinės studijos“ >>>.
 
Moksleiviai Karo akademijoje atlieka profesinio tinkamumo testo užduotis
 
LKA nuotr.