Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Studijų parodoje – Karo akademija ir Lietuvos kariuomenės pajėgos

Studijų parodoje – Karo akademija ir Lietuvos kariuomenės pajėgos

2019 02 07

Vasario 7 d. Vilniuje prasidėjo tarptautinė mokslo, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2019“, kurios šūkis – „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“. Joje aktyviai dalyvauja ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kviečianti moksleivius rinktis karininko profesiją ir kariūnams skirtas universitetines studijas.
 
Akademijos ir Lietuvos kariuomenės stenduose jaunuoliai supažindinami su karjeros kariuomenėje galimybėmis. Čia jiems pateikiama išsami informacija, kaip kariūnai karybos mokslus derina su universitetinėmis studijomis, pristatomos priėmimo į Lietuvos karo akademiją taisyklės ir studijų programos.
 
Karininkai susitikimuose išsamiai pasakoja apie jau įgytą patirtį ir karininko profesiją. Žinių apie studijas suteikia ir čia studijuojantys kariūnai, kurie noriai dalijasi įspūdžiais iš kasdienio gyvenimo Akademijoje.
 
Savo techniką demonstruoja ir tarnybą kariuomenėje pristato įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų kariai.
 
Iš Ukmergės atvykęs Mantas sako, kad jis tik pradėjo domėtis studijomis, kurias reikės pasirinkti baigus gimnaziją. „Esu vienuoliktokas, todėl paieškai turiu daugiau nei metus laiko. Keli mano draugai yra šauliai ir rimtai svarsto galimybę stoti į Karo akademiją. Apie ją iš jų išgirdau ir aš – taip pat nutariau užsukti prie Akademijos stendo, – pasakoja vaikinas. – Čia išgirdau, kad dalyvauti atrankoje galiu jau dabar, nebūdamas abiturientu. Man patinka aktyvus laisvalaikis, mėgstu sportuoti, todėl studijų galimybės Karo akademijoje vis labiau domina.“
 
Vilniečiai Martynas ir Tomas vardija, jų nuomone, kariūnų studijų privalumus, kuriuos išgirdo parodoje iš pačių kariūnų: „Skirtingai nei kiti studentai, kariūnai gauna aprangą, avalynę, maitinimą, medicininę priežiūrą, karių socialines garantijas, stipendiją ir pan.“ Vaikinams pritaria ir Vilma, kuriai įdomu pačiai išgirsti kariūnų pasakojimus, ką jie studijuoja, ką veikia studijų metu ir po jų.
 
Dvyliktokas Mindaugas prisipažįsta, kad rimtai svarsto galimybę rinktis studijas Karo akademijoje. „Mūsų istorija rodo, kad galime visai netikėtai būti užpulti, iš mūsų gali būti atimta laisvė ir nepriklausomybė. Savo šalį, o kartu ir artimuosius turime mokėti apginti. Manau, kad geriausiai galima to išmokti Karo akademijoje“, – tvirtina vaikinas ir priduria, kad joje organizuojamos universitetinės studijos jį taip pat domina.
 
Parodos lankytojams pristatomos bakalauro studijų programas, kurias jaunuoliai galės rinktis 2019–2020 mokslo metais, stodami į Karo akademiją, – Nacionalinio saugumo ir gynybos, Tarptautinių santykių ir Gynybos technologijų vadybos. Asmenys, priimti į Akademiją studijuoti pagal Gynybos technologijų vadybos studijų programą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais, bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ar Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos).
 
Studijas Karo akademijoje kviečiami rinktis jaunuoliai, kurie ketina savo žinias ir įgūdžius taikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.
 
Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje informacijos taip pat galės gauti š. m. balandžio 5 d. (penktadienį), Akademijos atvirų durų dieną. Lankytojai turės galimybę susipažinti su būsimų karininkų mokymosi ir gyvenimo sąlygomis, sužinoti, kokios jų laukia karjeros perspektyvos baigus studijas šioje aukštojoje mokykloje.
 
Daugiau parodos akimirkų – LKA fotoalbume >>>
 
LKA nuotr.