Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademija studijas pristatė aukštųjų mokyklų mugėje Klaipėdoje

Lietuvos karo akademija studijas pristatė aukštųjų mokyklų mugėje Klaipėdoje

2020 01 10

Sausio 10 d. Klaipėdoje moksleivius sukvietė pirmoji šiais metais studijų ir karjeros mugė „Studijų regata‘20“. Joje studijas pristatė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Lankytojai susipažino su studijų programomis ir karininko profesija, kurią įgis baigę vienintelę aukštąją mokyklą Lietuvoje, rengiančią karininkus.
 
Karo akademiją baigusiems absolventams suteikiamas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis, jie įgyja pėstininkų būrio vado kvalifikaciją. Studijų mugėje Klaipėdoje lankytojai prie Akademijos stendo galėjo pamatyti ir vieną iš būrio vado darbo vietų – Lietuvos kariuomenėje naudojamą šarvuotį M113, pritaikytą vadovavimo, karių vežimo ir kitoms funkcijoms atlikti.
 
„Studijų regatoje“ apsilankę moksleiviai susipažino su Lietuvos karių ginkluote ir studijų Lietuvos karo akademijoje ypatumais. Jie domėjosi, kokiomis sąlygomis čia įgyjamas aukštasis išsilavinimas, kokios yra sėkmingai baigusių Akademiją jaunuolių ateities Lietuvos kariuomenėje perspektyvos.
 
Karininkai lankytojams papasakojo apie įgytą šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje patirtį, supažindino su karininko profesija. Žinių apie studijas suteikė ir čia studijuojantys kariūnai, pasidaliję savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo.
 
Lankytojams buvo pristatytos priėmimo į Akademiją sąlygos ir bakalauro studijų programos, kurias jaunuoliai galės rinktis 2020–2021 mokslo metais: Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Priimti į Akademiją pagal Gynybos technologijų vadybos studijų programą ir pareiškę norą tapti Karinių oro pajėgų (KOP) ar Karinių jūrų pajėgų (KJP) karininkais, bus siunčiami studijuoti į kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutą (KOP studijos) ir Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (KJP studijos) Klaipėdoje.
 
Studijas Karo akademijoje buvo kviečiami rinktis jaunuoliai, kurie ketina savo žinias, įgūdžius ir idėjas taikyti tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, NATO ir Europos Sąjungos jungtiniuose vienetuose.
 
Su studijomis Lietuvos karo akademijoje susipažins ir kito renginio – „Aukštųjų mokyklų mugės 2020“ lankytojai sausio 23 d. Kaune, karininko profesija taip pat bus pristatoma vasario 6–7 dienomis Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ (Vilniuje) vyksiančioje didžiausioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“.
 
LKA nuotr.