Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos absolventai tapo karininkais

Karo akademijos absolventai tapo karininkais

2020 07 30

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuvos kariuomenei rengianti karininkus, liepos 30 d. išleido 27-ąją absolventų laidą. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda 48 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 42 vaikinas ir 6 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Iš 48 prisiekusių leitenantų 46 tarnaus Sausumos pajėgų, 1 – Karinių oro pajėgų, 1 – Karinių jūrų pajėgų daliniuose.
 
„Baigę mokslus ir uždarę vienas duris, nuo šiol atidarysite daugelį kitų. Kad ir kur būtumėte – ar kasdienėje tarnyboje, ar sunkiose pratybose, ar tolesniuose vadų kursuose – niekada nepamirškite, kad jūsų šventa užduotis – būti nuolatinėje parengtyje, – į karininkus kreipėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda. – Tik sunkiai dirbdami, mokydamiesi iš geriausių ir siekdami tapti tikrais savo srities profesionalais, būsite tvirtas ramstis, kokio neramiais laikais reikia mūsų Tėvynei Lietuvai.“
 
Lietuvos Respublikos Prezidentui pritarė krašto apsaugos ministras Raimundas Karbolis: „Jūs esate nauja karta Lietuvos kariuomenėje. Į jus dedamos didžiulės viltys, nes jūs ir toliau turėsite stiprinti kariuomenę, mūsų šalies gynybinius pajėgumus. Todėl tikimės iš jūsų tos pačios didelės motyvacijos, lyderystės, energijos ir ryžto. Linkiu toliau mokytis ir tobulintis, nes kariuomenei rekalingi lasvi, išsilavinę vadovai.“
 
Lietuvos kariuomenei parengtų instruktorių ir profesionalių jaunesniųjų vadų poreikis auga, todėl laukiame jūsų kiekvieno, – karininkams sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys. – Jūsų pavaldinių, ypač puskarininkių korpuso, patirtis kariniuose vienetuose bus jums parama, o vyresnių karininkų pavyzdys leis toliau tobulėti. Linkiu jums visiems sėkmingai įsilieti į kariuomenės veiklą, sunkumus vertinti kaip galimybę tobulėti, o savo tarnyba nenuvilti Lietuvos.“
 
Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, pristatydamas IV kurso, Akademijoje vadinamo Oršos mūšio kuopa, kariūnų pasiekimus, didžiavosi nauja karta, kurios laukia kariuomenėje: „Ši laida išsiskyrė savo ryžtu ir užsispyrimu siekti tikslo, aukštais mokslo ir sporto rezultatais, plačia geografija plečiant žinias tiek akademiniuose moksluose, tiek karyboje.“ Kalbėdamas apie jų studijas užsienyje, atkreipė dėmesį, kad pirmą kartą du kariūnai baigė karinio rengimo kursą Pietų Amerikos atogrąžų miškuose. Akademijos viršininkas tiki, kad šios patirtys pravers tarnaujant Lietuvos kariuomenėje, taip pat bendradarbiaujant su šalies sąjungininkais ir partneriais.
 
Kaip ir kiekvienais metais, už mokslo rezultatus ir laimėjimus buvo apdovanotas geriausias Akademijos absolventas. Šiais metais juo išrinktas Lukas Gorodeckas, kuris puikiai išmano ir puoselėja Lietuvos kariuomenės tradicijas, pasižymi profesionalumu ir tvirtai siekia užsibrėžto tikslo – garbingai tarnauti Lietuvos valstybei.
 
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kaip kario garbės simbolį jam įteikė suvenyrinį kardą, Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skyrė piniginę premiją.
 
Prisiekusius leitenantus palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Ceremonijoje dalyvavo Vyriausybės nariai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, buvę Lietuvos karo akademijos viršininkai, užsienio šalių gynybos atašė, absolventų artimieji ir kiti garbūs svečiai.
 
Lietuvos karo akademijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ir prorektorius mokslui ir studijoms dr. Mantas Bileišis absolventams įteikė bakalauro diplomus. Jie baigė Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Tarptautinių santykių ir Moderniųjų gynybos technologijų vadybos bakalauro studijų programas.
 
Kariūnai taip pat mokėsi pagal karinio rengimo programą. Daugumai jų buvo įteikti pėstininkų būrio vado kvalifikaciniai pažymėjimai, taip pat pažymos apie išeitas Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo ir Karinių jūrų pajėgų jaunesniųjų karininkų vadų mokymo programas.
 
Akademijos viršininkas apdovanojo už geriausius 4 studijų metų rezultatus ir pagal baigiamojo darbo įvertinimą, nepriekaištingai eitas pareigas ir kitus kriterijus įvertintus kariūnus – Mortą Janutėnaitę ir Aivarą Giedraitį. Pirmą kartą Lietuvos Rotary klubas bakalauro studijų absolventus, kurie buvo įvertinti geriausiu balu už bakalauro darbo parengimą, apdovanojo Casteno Letho (Carsten Leth – buvęs Danijos kariuomenės sausumos pajėgų karininkas) vardine Rotary stipendija. Už patriotiškų, dorų piliečių išauginimą ir valstybės saugumo stiprinimą buvo įteiktos trys Lietuvos trispalvės geriausių 27-osios karininkų laidos artimiesiems.
 
Absolventus muzikos kūriniais pasveikino Akademijos choro „Kariūnas“ vadovai – solo sopranas Ieva Skorubstaitė ir koncertmeisteris Linas Balandis.
 
Šventę vainikavo jau tradicija tapęs ritualas – absolventai Lietuvos karo akademijos kiemelyje pasodino 27-osios laidos ąžuoliuką.
 
Daugiau nuotraukų LKA Facebook paskyroje
 
Eimanto Genio nuotr.