Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Lietuvos karo akademijoje – šventiška Mokslo ir žinių diena

Lietuvos karo akademijoje – šventiška Mokslo ir žinių diena

2020 09 01

Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Šventinė diena prasidėjo šv. Mišiomis, po jų Akademijos bendruomenė ir svečiai susirinko rikiuotės aikštėje.

Naujų mokslo metų proga šventinėje rikiuotėje dalyvavo ir susirinkusius kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius pasveikino krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius. Šventėje taip pat dalyvavo Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, krašto apsaugos sistemos dalinių vadai, buvę Akademijos viršininkai, kitų aukštųjų mokyklų vadovybė, kiti garbūs svečiai.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kreipėsi į Akademijos bendruomenę, džiaugdamasis, kad noras rūpintis krašto apsauga ir rinktis karininko profesiją yra didelis – jį atspindi šiais metais į Karo akademiją įstojusių jaunuolių skaičius – 126. „Tai yra visos Lietuvos karo akademijos nuopelnas. Ir jūs, kariūnai, rodote, kokia Akademija yra svarbi, kad ji stiprėja kaip visos Lietuvos akademinės bendruomenės narė, – pabrėžė ministras ir linkėjo šią tendenciją tęsti. – Ir toliau būkite svarbus patriotiškumo ugdymo lopšys ugdant tiek meilę tėvynei, tiek pagarbą praeičiai, tiek pareigą dabartinei Lietuvai.“

Sveikindamas susirinkusiuosius pasitinkant naujus mokslo metus, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys pažymėjo, kuo Akademija savita ir išsiskiria iš kitų mokymo įstaigų, kuo ypatingi ir jos auklėtiniai – būsimi Lietuvos karininkai. „Nė viena mokymo įstaiga Lietuvoje nesugebės paruošti mums reikalingo karininko – vado – tai geba padaryti tik Lietuvos karo akademija. Tik čia įskiepijama atsakomybė valstybei ir jos piliečiams, tik čia galima suprasti vado sprendimų kainą, kuri yra ir kario gyvybė, ir tautos likimas“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas.

Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius pasidalijo visiems labai džiugia žinia, kad šiais metais karininko profesiją pasirinko, universitetinių ir karybos žinių Akademijoje siekti pasiryžo labai daug jaunuolių. Taip pat pristatė Karo akademijos ateities gaires, kuo naujieji mokslo metai bus ypatingi Akademijai.

Viršininkas atkreipė dėmesį, kad jos bendruomenė išsikėlė tikslą toliau plėtoti mokslinę veiklą ir ja remiantis gerinti studijų kokybę tarptautiniu mastu pripažintame karininkus lyderius rengiančiame universitete: „Pradėsime įgyvendinti naują lyderio ugdymo programą, pagal kurią kariūnams suteiksime vadui lyderiui būtinų karybos žinių, nuo pirmo kurso iki tos akimirkos, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas jiems suteiks leitenanto laipsnį, kai kiekvienas iš jų pradės karininko tarnybą kaip vadas, kuris savo kariams turės būti lyderis.“

Už nepriekaištingą tarnybą, iniciatyvą, profesionalumą ir svarų indėlį plėtojant ir stiprinant krašto apsaugos sistemą per rikiuotę Akademijos karininkams buvo įteikti krašto apsaugos ministro ir Karo akademijos viršininko apdovanojimai, plk. ltn. Gintarui Koryznai – Karo akademijos medalis už asmeninį indėlį ir nuopelnus stiprinant Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimą su Karo akademija.

Po rikiuotės visi renginio dalyviai rinkosi Akademijos ramovėje. Čia Mokslo ir žinių dienos šventę vainikavo grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas.

Eimanto Genio nuotr.

 

Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, tel. +370 620 48976, KATT 24523, el. p. [email protected]