Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Pristatytos naujausios ekspertų įžvalgos aptariant Lietuvos saugumo ir gynybos situaciją

Pristatytos naujausios ekspertų įžvalgos aptariant Lietuvos saugumo ir gynybos situaciją

2020 09 24

Rugsėjo 24 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centre buvo pristatyta naujausia kolektyvinė monografija Lithuania in the Global Context: National Security and Defence Policy Dilemmas („Lietuva globaliame kontekste: nacionalinio saugumo ir gynybos politikos dilemos“), siekiant skatinti šalies mokslo sklaidą parengta anglų kalba, skirta globaliai, regioninei ir nacionalinei saugumo situacijai aptarti. Leidinio iniciatoriai ir redaktoriai – Karo akademijos dr. doc. Giedrius Česnakas ir dr. Nortautas Statkus.

Tai – viena plačiausių ir išsamiausių bendradarbiaujant su kolegomis, akademiniais partneriais ir šios srities praktikais Lietuvoje bei įtraukiant užsienio partnerius parengtų monografijų. Leidinį sudaro 21 skyrius, jį parengė 23 autoriai.

Pasak monografijos redaktorių, šio kolektyvinio mokslo darbo tikslas – atskleisti, kaip Lietuvos ir jos gynybos partnerių saugumą veikia globalaus, regioninio ir nacionalinio lygmens procesai. Čia aptarti esminiai iššūkiai ir pateiktos ekspertų rekomendacijos, kaip šiuos iššūkius įveikti.

„Leidinyje aptariamas augančios Kinijos Liaudies Respublikos poveikis pasaulio tvarkai, technologinių pokyčių ir bendradarbiavimo iššūkiai ir galimybės NATO ir Europos Sąjungoje, Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje problemos, išliekanti Rusijos grėsmė ir daugybė kitų klausimų“, – pagrindines temas išskyrė dr. doc. Giedrius Česnakas ir dr. Nortautas Statkus.

Monografija buvo pristatyta Lietuvos institucijoms, atsakingoms už valstybės saugumo ir gynybos politikos formavimą. Vyko diskusija, kuria leidinio autoriai skatino toliau dalytis nuomonėmis apie naujai kylančius iššūkius ir jų įveikimo galimybes, kelti nekonvencines idėjas ir vertinti pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo galimybes.

Monografija jau yra įtraukta į Lietuvos ir užsienio studentų bei karininkų, studijuojančių Lietuvos karo akademijoje, mokymo programas.

Monografiją Lithuania in the Global Context: National Security and Defence Policy Dilemmas galima nemokamai atsisiųsti interneto adresu http://lka.lt/en/research/publications/international-relations.html

Eimanto Genio nuotr.