Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

Karo akademijos alumnai puoselėja savo tradicijas

Karo akademijos alumnai puoselėja savo tradicijas

2020 09 30

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, siekdama telkti ir vienyti čia studijas baigusius karininkus, rugsėjo 30 d. pakvietė absolventus susitikti savo Alma Mater, kurioje jie, pasirinkę karininko profesiją, sėmėsi žinių ir tobulėjo. Šių metų renginyje „Alumnų sueiga“ jie galėjo pasidalyti prisiminimais, vienas kitam papasakoti apie savo karjerą ir kartu stiprinti kiekvienos laidos ir visų absolventų tarpusavio ryšius.

Renginys sutraukė LKA absolventus, dabar tarnaujančius įvairiose kariuomenės pajėgose ir daliniuose. Atvyko karininkų iš Karinių jūrų ir oro, taip pat Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos valdybos, mokomųjų padalinių ir Sausumos pajėgų vienetų. Dalyvavo tiek jaunesnieji, tiek vyresnieji karininkai – nuo leitenanto iki pulkininko.

Akademijos Karybos studijų grupės viršininkas, II laidos absolventas ir vienas renginio organizatorių, plk. ltn. Ričardas Dumbliauskas sako, kad Lietuvos karininkus kvietė nepamiršti ne tik savo bendrakursių, bet ir juos subūrusios Karo akademijos, norėti čia grįžti ir švęsti šventes, taip pat joje tarnauti, ugdyti ir mokyti dabar čia studijuojančius kariūnus: „Jie čia augo ir tobulėjo, jie tą patį kelią gali parodyti ir jaunajai kartai.“

Plk. ltn. R. Dumbliauskui pritaria XVII laidos absolventas, taip pat šios šventės iniciatorius Karo akademijos vyr. instruktorius kpt. Alminas Sinevičius, kad tai puiki proga stiprinti alumnų bendravimo ir bendradarbiavimo tradicijas, aptarti LKA Alumnų klubo veiklą, puoselėti karininkų vertybes.

Įprasminant karininkų sueigą, jos metu buvo aukojamos lėšos pirmosios laidos absolvento a. a. vyr. ltn. Normundo Valterio atminimui įamžinti – paminklui jo žūties vietoje Bosnijoje ir Hercegovinoje pastatyti.

Vyko karinės minties forumas – diskusija apie karo istorijos vietą Lietuvos kariuomenėje. Joje dalyvavo žinomi istorikai dr. Deividas Šlekys ir dr. Manvydas Vitkūnas. Auditorijoje netrūko klausimų ir susidomėjimo, kas rodo, kad šių laikų karininkai aktyviai dalyvauja nagrinėjant Lietuvos kariuomenei svarbias temas.

Turiningai praleisti laiką taip pat padėjo ir edukacinė maisto gamybos valandėlė vadovaujant žinomam virtuvės šefui Gian Luca Demarco, kuris vedė diskusiją apie istorinį virtuvės paveldą, čia pat ruošė ir pristatė vieną LDK laikų patiekalų ir užkandžių, kuriuos susirinkusieji paskui noriai degustavo.

Renginio dalyviai galėjo apžiūrėti Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos XIV a. ginklų ir šarvų ekspoziciją.

Lietuvos karo akademija nuo įkūrimo 1992 m. išleido 27 absolventų laidas – ją baigė daugiau kaip 2000 karininkų, čia dėstė daug įvairiausią patirtį turinčių instruktorių ir dėstytojų. Per šį laikotarpį ji subrendo kaip visavertė aukštoji mokykla. Akademija kviečia karininkus tapti jos ambasadoriais – dalytis savo patirtimi ir sėkmės istorijomis, tapti savanoriškais kariūnų globėjais, kai jiems prireikia pagalbos ar daugiau žinių naujoje aplinkoje – Lietuvos karo akademijoje.

Eimanto Genio nuotraukos

Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, tel. +370 620 48976, KATT 24523, el. p. [email protected]