Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2024 m.

Po patirto incidento LKA imasi papildomų prevencinių priemonių stiprinant kibernetinį saugumą

2024 02 16

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA) po patirto kibernetinio incidento imasi papildomų prevencinių priemonių stiprinant bendruomenės kibernetinio saugumo kompetencijas.
 
Šią savaitę kibernetiniams nusikaltėliams nelegaliai gavus prisijungimo prie vienos iš LKA sistemų duomenis, buvo nutekinta vienai vartotojo paskyrai prieinama akademinio proceso informacija.
 
Pirminiu vertinimu, reikšmingos žalos nesukelta, dėl kitų galimų pažeidimų yra aiškinamasi. LKA specialistai tiria šį incidentą ir glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru.
 
Reaguojant į pastarąjį incidentą, LKA ėmėsi papildomų priemonių didinant bendruomenės kibernetinį atsparumą. Prisijungimai prie incidentą patyrusios LKA sistemos išoriniams vartotojams šiuo metu yra apriboti ir prie jos galima jungtis tik iš vidinio tinklo. Visiems LKA vartotojams inicijuotas slaptažodžių keitimas.
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 sk. viršininkas mjr. Marius Paukštas, tel. 8 620 48976