Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2024 m.

Lietuvos karo akademijos absolventams įteikti bakalauro diplomai

2024 02 15

Vasario 15 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko ištęstinių studijų bakalauro diplomų įteikimo ceremonija. Renginyje dalyvavo Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika ir jo pavaduotojai, Lietuvos kariuomenės dalinių atstovai, dėstytojai, ištęstinių studijų bakalaurai ir jų artimieji, Akademijos bendruomenė.
 
Sėkmingai studijas baigusiems absolventams diplomus įteikė ir juos pasveikino brg. gen. Almantas Leika ir jų dalinių atstovai.
 
Akademijos prorektorius studijoms ir mokslui dr. Mantas Bileišis, sveikindamas absolventus, atkreipė dėmesį, kad ištęstines bakalauro studijas pasirinkusiųjų motyvacija yra ypatinga, nes jie jau tarnauja arba dirba krašto apsaugos sistemoje, tačiau tuo nepasiriboja. Todėl ragino juos nesustoti ir kvietė grįžti į Lietuvos karo akademiją toliau tęsti studijų.
 
Šias metais sėkmingai Gynybos ir viešosios vadybos bakalauro programą baigė ir bakalauro kvalifikacinį laipsnį įgijo septyni Lietuvos krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys kariai ir darbuotojai.
 
Visi absolventai rengė bakalauro baigiamuosius darbus krašto apsaugos sistemai aktualiomis temomis. Tęsiant tradicijas išrinktas geriausiai baigiamąjį darbą parašęs absolventas buvo apdovanotas Akademijos viršininko vardine dovana. Šiais metais ji įteikta Specialiųjų operacijų pajėgų kariui.
 
Absolventus muzikos kūriniu pasveikino koncertmeisterė Ieva Marmienė ir kariūnas Rokas Liaukus.
 
Gynybos ir viešosios vadybos bakalauro programa, trunkanti 4,5 metų, skirta karybos praktikams suteikti aukštąjį išsilavinimą, sudaryti jiems sąlygas tobulinti įgūdžius, įgytus tarnybos metu, taip pat analizuoti, vertinti ir priimti pagrįstus sprendimus, tarnaujant Lietuvos kariuomenėje. Programos tikslai ir rezultatai atliepia Lietuvos Respublikos nacionalinę saugumo strategiją ir krašto apsaugos sistemos poreikius. Studijų metu įgytos žinios ir kompetencijos padės absolventams dar geriau vykdyti savo funkcijas.
 
Karo akademija yra išskirtinė aukštoji universitetinė mokykla, vykdanti krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos kariuomenės poreikius atitinkančias studijas ir rengianti karininkus lyderius vadovauti šiandienos ir ateities mūšio lauke. Be nuolatinių bakalauro studijų, skirtų kariūnams, Akademija gali vykdyti ir ištęstinės formos bakalauro studijas, skirtas krašto apsaugos sistemos kariams ir darbuotojams.
 
Eimanto Genio nuotraukos