Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2024 m.

Lietuvos karo akademija stiprina bendradarbiavimą su Ukrainos ginkluotomis pajėgomis

2024 01 25

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Ukrainos Nacionalinės gynybos ministerijos delegacija, vadovaujama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojo gen. mjr. Volodymyro Kovalio (Volodymyr Koval).
 
Buvo pristatyta Akademija ir jos patirtis, rengiant kariūnų ir karininkų universitetines studijas, vykdant karinį ir profesinį rengimą, įgyvendinant lyderio ugdymo programą. Svečiai domėjosi Ukrainos ir kitų užsienio šalių karininkams organizuojamais karjeros ir anglų kalbos kursais, moksliniais tyrimais, dėstytojų ir studentų mainų programomis.
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika džiaugėsi galimybėmis toliau stiprinti bendradarbiavimą su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, kuris abiem pusėms leidžia dalytis savo patirtimi, įgyti unikalių žinių ir gauti naudingų patarimų. Tai stiprina ir Lietuvos, ir Ukrainos gynybinius pajėgumus. Šiuo laikotarpiu ypač didelis yra Ukrainos indėlis, kurios kariai išmoktas pamokas mūšio lauke pritaiko paskaitų metu. Gen. mjr. Volodymyras Kovalis su įvykiais Ukrainoje ir karių priimtais sprendimais supažindino ir Akademijos Nacionalinio saugumo ir gynybos kursų absolventus.
 
Lietuvos karo akademija Ukrainos kariams taip pat sudaro sąlygas tobulinti savo kvalifikaciją. Nuotoliniu būdu vedė Ukrainos kariūnams skirtus jaunesniųjų vadų kursus, pernai pradėjo Kuopos vado kursą. Akademijos instruktoriai dalijasi savo patirtimi, Ukrainos kariai nuotoliniu būdu skaito paskaitas LKA besimokantiems kursų klausytojams.
 
Lietuvos karo akakdmemijos mokymai yra NATO gynybos švietimo tobulinimo programos sudedamoji dalis. Šios žinios itin svarbios Ukrainai, šiuo metu besipriešinančiai Rusijos karinei invazijai. Tai rodo, kad Lietuvos kariuomenės karininkų švietimo lygis yra aukštas ir vertinamas tarptautiniu mastu.
 
Akademija aktyviai bendradarbiauja su Ukrainos karinėmis ugdymo įstaigoms. Lietuvos ir Odesos karo akademijos rengia diskusijas karininkams ir kariūnams aktualiais klausimais. 2023 m. Lietuvos karo akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos nacionaliniu gynybos universitetu.
 
Ukrainos Nacionalinės gynybos ministerijos delegacija šiandien taip pat lankėsi Krašto apsaugos ministerijoje ir susitiko su jos atstovais. Vizito Gynybos štabe metu bus pristatyta Lietuvos kariuomenės pajėgumų plėtra, apžvelgti šio laikotarpio įvykiai, karas Ukrainoje.
 
Eimanto Genio nuotraukos