Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2024 m.

Ginti tėvynę prisiekė rekordinis aukštųjų mokyklų studentų ir absolventų skaičius

2024 02 24

Prie partizanų generolo Jono Žemaičio paminklo šalia Krašto apsaugos ministerijos vasario 24 d. įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija. Šiemet kario priesaikos žodžius ištarė 103 Lietuvos karo akademijos Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono Klaipėdoje JKVM klausytojai. Tai – rekordinis skaičius nuo 2012 m., kai šie mokymai buvo atnaujinti, siekiant didinti šalies gynybinį pajėgumą.
 
Daugelis jų tarnybą rinkosi reaguodami į karą Ukrainoje ir tokiu būdu norėdami išmokti ginti savo valstybę.
 
Vienuoliktąją Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laidą sudaro aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais. Savanoriškai jie pradėjo mokytis 2023 m. rudenį. Tarp prisiekiančiųjų yra studijavusių ir užsienio, daugiausia Jungtinės Karalystės, universitetuose.
 
Šventėje dalyvavo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės vienetų vadai, universitetų rektoriai, Akademijos vadovybė, prisiekiančiųjų artimieji ir draugai.
 
Prisiekusiųjų vardu Akademijos vėliavą bučiavo ir kario priesaiką perskaitė mokymų klausytojų išrinkta j. eil. Ieva Nekrošiūtė.
 
„Kiekvieną kartą matydamas stiprią jaunų žmonių motyvaciją ir pasiryžimą atlikti karinę tarnybą nuoširdžiai džiaugiuosi. Šiandien ne tik prisiekėte, gavote jaunesniojo eilinio karinį laipsnį, bet ir savo pavyzdžiu rodote, kad aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, tiek merginos, tiek vaikinai, yra motyvuoti į savo rankas imti lyderystę nacionalinio saugumo srityje. Neabejoju, kad sėkmingai įveiksite iššūkius, ir ne vienas jūsų sieksite karininko karjeros. Dėkoju už jūsų ryžtą, iniciatyvumą ir patriotizmą. Linkiu asmeninių bei profesinių pergalių, vienybės, stiprybės“, – kreipdamasis į JKVM klausytojus sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.
 
Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, sveikindamas kariūnus aspirantus, sakė suprantantis, kad daugelio jų pasirinkimą lėmė šių dienų iššūkiai, stiprinantys ryžtą kartu su turima profesija įgyti ir pagrindinį karinį parengimą, tapti atsargos karininkais, pasirengusiais ginklu ginti savo valstybę. „Artimiausius trejus metus jie praktiškai neturės laisvų savaitgalių. Sužinos daug naujo, o įgytas teorines žinias praktiškai užtvirtins lauko pratybose kariniuose poligonuose. Ši nedidelis laisvo laiko netekimas yra investicija į save ir Lietuvos ateitį. – kalbėjo generolas, kreipdamasis į prisiekusiuosius. – Savo turimomis žiniomis ir įgytais karybos įgūdžiais jūs stiprinsite Lietuvos saugumo pamatus, būsite tvirtas aktyvaus rezervo pagrindas taikos metu ar Tėvynei pašaukus.“
 
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai
 
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai įgyja pagrindinį karinį pasirengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.
 
JKVM rengia karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdo Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.
 
Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Jie turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir toliau siekti karjeros kaip profesinės karo tarnybos kariai (karininkai).
 
Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 220, Klaipėdoje (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione) – 87 klausytojai.
 
Eimanto Genio nuotraukos
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 sk. visuomenės informavimo specialistė Lina Vaitiekūnaitė, mob. 8 672 43 275, tel. (8 5) 210 3189, el. p. [email protected]