2024 m.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pasitinka naujus mokslo metus!
2024 09 04Rugsėjo 2 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Šiais metais vienintelėje Lietuvoje universitetinėje aukštojoje mokykloje, rengiančioje karininkus Lietuvos kariuomenei, mokslus pradeda 309 kariūnai, tarp jų – net 98 pirmakursiai!
2024–2028 mokslo metais kariūnai studijuos pagal dvi naujas bakalauro studijų programas – Gynybos technologijų ir Gynybos studijų. Be to, Karo akademijoje studijas tęs 59 ištęstinių bakalauro studijų studentai, 47 ištęstinių magistrantūros studijų studentai ir 7 doktorantai. Šie džiuginantys skaičiai rodo, kad Lietuvos karo akademija ne tik auga, bet ir pritraukia vis daugiau talentingų jaunų žmonių, norinčių kilti, tobulėti ir siekti aukštesnių rezultatų.
Per 32 veiklos metus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija išugdė 31 nuolatinių studijų karininkų laidą, t. y. 2000 įvairių specializacijų karininkų. Kartu su ištęstinių studijų magistrais akademijos absolventų skaičius viršija 2 500.
Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo šv. Mišiomis, po kurių akademijos bendruomenė ir svečiai susirinko rikiuotės aikštėje stebėti pirmosios rudeninės rikiuotės, kurią sudarė Karo akademijos kariai, kariūnai ir jaunieji kariūnai lyderiai. Jos metu už nepriekaištingą tarnybą, iniciatyvą, profesionalumą ir svarų indėlį plėtojant ir stiprinant krašto apsaugos sistemą Karo akademijos darbuotojams buvo įteikti krašto apsaugos ministro ir Karo akademijos viršininko apdovanojimai ir padėkos.
Šventinėje rikiuotėje dalyvavo ir naujų mokslo metų proga kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir renginio svečius pasveikino krašto apsaugos viceministrė Kamilė Gogelienė, Lietuvos kariuomenės vadas gen. Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, Vilniaus meras Valdas Benkunskas, Vilniaus rajono meras, Vilniaus mokyklų ir jo rajonų, Latvijos ir Estijos karo akademijų atstovai, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir kiti garbūs svečiai, kariūnų šeimos nariai.
Krašto apsaugos viceministrė K. Gogelienė, sveikindama kariūnus, pažymėjo, kad Lietuvos karo akademija tęsia garbingas prieškario Karo mokyklos tradicijas, rengdama karininkus Lietuvos kariuomenei. „Žvelgiu į jus ir matau ryžtą, drąsą ir apsisprendimą, o svarbiausia – meilę Tėvynei. Būti Lietuvos karo akademijos dalimi – tai būti lyderiu, pavyzdžiu ir įkvėpėju, atkaklumo simboliu. Noriu pasveikinti ir padėkoti jums – ant jūsų pečių gula atsakomybė ruošti mūsų šalies gynėjus. Jūs pasirinkote sunkų, bet garbingą kelią. Tai – labai svarbi užduotis, nes karininkas yra kartu lyderis ir vadas, kuris turi motyvuoti, sutelkti ir iki galo įgyvendinti jam skirtą užduotį. Džiugu, kad šiais metais turime rekordinį – beveik 100 – į Karo akademiją įstojusių pirmakursių“, – pabrėžė viceministrė.
Karo akademijos viršininkas brg. gen. A. Leika taip pat nuoširdžiai pasveikino akademijos dėstytojus ir instruktorius, dėkodamas jiems už jų pastangas ugdant motyvuotus, kompetentingus ir išsilavinusius lyderius, gebančius vadovauti šiandienos ir ateities mūšio lauke. „Nuo mūsų profesionalumo priklauso ateities šalies saugumas! Linkiu jums energijos, sėkmės ir išradingumo. Džiaugiamės, kad šiais mokslo metais prie Lietuvos karo akademijos prisijungė gausus būrys jaunųjų kariūnų lyderių, dėkojame ir sveikiname prie šios programos naujai prisijungusias mokyklas. Tobulėkime ir aukime kartu“, – linkėjo generolas.
Lietuvos kariuomenės vadas gen. R. Vaikšnoras pabrėžė Lietuvos karo akademijos svarbą ugdant būsimus karininkus ir NATO kontekste. „Jau 32 metus Lietuvos karo akademija ugdo ir rengia būsimus Lietuvos karininkus lyderius! Jau 20 metų esame didžiausio ir galingiausio aljanso – NATO – nariai. Tačiau Ukrainos kova su agresoriumi neleidžia mums atsipalaiduoti – dėl to rengiami mokymai ir pratybos su sąjungininkais. Apsikeitimas patirtimi – svarbi mūsų kariuomenės veiklos dalis. Turime kuo didžiuotis ir dėl ko stengtis – dėl Lietuvos“, – sakė kariuomenės vadas.
Vilniaus meras V. Benkunskas savo sveikinimo kalboje pabrėžė Vilniaus miesto svarbą gynybos srityje: „Vilniuje gynyba yra prioritetas! Esame per arti šalių agresorių. Didžiuojuosi, kad Lietuvos sostinėje veikia Lietuvos karo akademija, o mes tiesiame tuos institucinius tiltus per Nerį ir veikiame išvien! Veikdami kartu galime daugiau. Jonas Žemaitis-Vytautas brendo kitoje Lietuvoje, todėl, vadovaudamas partizanams, jis gerai žinojo, ką mes giname, nors kartais kova galėjo atrodyti per sunki ar beprasmė. Kitos valstybės ar tėvynės jis neturėjo – tik Lietuvą. Gerų mokslo metų jums, generolo Jono Žemaičio vardo tęsėjai!“
Šiais metais jaunųjų kariūnų lyderių ugdymo programa sulaukė rekordinio susidomėjimo – pirmąjį ir antrąjį kursus Lietuvos karo akademijoje pradės net 63 jaunuoliai iš skirtingų Vilniaus miesto ir rajono mokyklų. Šventinės rikiuotės metu šie moksleiviai kartu su Lietuvos karo akademijos kariūnais ir kariais žygiavo užtikrintai ir drąsiai.
Po rikiuotės visi renginio dalyviai susirinko akademijos stadione, kur Mokslo ir žinių dienos šventę vainikavo grupės „Makin Colours“ koncertas, kupini optimizmo ir ryžto sėkmingai pradėti naujus mokslo metus kalbėjosi apie ateities planus, šiltai bendravo.
Nuotraukos – Eimanto Genio.