Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Valstybės pareigūnai gilina žinias nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais

2023 09 15

Rugsėjo 11–15 d. vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija jau 11 metų organizuojami valstybės tarnautojams skirti strateginio lygmens Nacionalinio saugumo ir gynybos kursai.
 
„Šie kursai ir jų metu įgytos žinios yra tik pati pradžia nacionalinio saugumo ir gynybos informacijos lauke“, – tvirtino Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika ir patarė dalyviams jomis dalintis su savo kolegomis, darbo vadovais ir pavaldiniais, kad jie taip pat žinotų ir galėtų geriau atlikti savo pareigas.
 
Dalyvius sveikindami, kursų baigimo pažymėjimus įteikė Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika ir LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas dr. Laurynas Kasčiūnas.
 
Tai – strateginio lygmens kursai, kurių paskirtis – gilinti žinias ir plėtoti valstybės pareigūnų kompetenciją nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, tobulinti vadovavimo įgūdžius ir plėtoti bendradarbiavimą vykdant nacionalinio saugumo ir gynybos užduotis. Mokymuose dalyvavo įvairių Lietuvos Respublikos institucijų valstybės tarnautojai ir pareigūnai.
 
Paskaitas skaitė Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Kaladinskas, LR valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Krupauskas ir kiti savo srities ekspertai, valstybės tarnautojai ir pareigūnai, atsakingi už nacionalinio saugumo politikos įgyvendinimą. Vakarinėse diskusijose dalyvavo LR krašto apsaugos ministras dr. Arvydas Anušauskas, viceministras Žilvinas Tomkus ir kiti aukšto lygio valstybės pareigūnai.
 
Kursų metu dalyviams buvo pateikta išsami informacija apie Lietuvos saugumo ir gynybos sistemą, svarbiausias grėsmes šalies saugumui, pagrindinius šios sistemos komponentus: institucijas, teisės aktus, taip pat jos privalumus ir trūkumus. Dalyviai susipažino su Lietuvos regionine saugumo aplinka, nacionaline krizių valdymo sistema, Lietuvos ir jos sąjungininkų pasirengimu gynybai, turėjo galimybę įvertinti šalies kibernetinio saugumo svarbą, visuomenės vaidmenį valstybės gynyboje.
 
Dalyvių ir ekspertų diskusijos tęsėsi išvykos į Rukloje įsikūrusį Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką metu. Jiems buvo sudaryta galimybė pasipraktikuoti lazerinėje šaudykloje, susipažinti su Lietuvos kariuomenės ekipuote ir karo technika, kuria disponuoja Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“.
 
Pažymėjimų įteikimas – Eimanto Genio nuotr.
NSGK paskaitos ir susitikimai – Irenos Gataveckienės, Eimanto Genio, Roberto Dačkaus, Luko Tamošiūno, Karolio Kavolėlio, MPB „Geležinis Vilkas“ nuotr.