Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Tarptautinėje Baltijos karinėje konferencijoje – ekspertų diskusijos apie naujausias saugumo ir gynybos tendencijas

2023 03 20

„Karinė galia kaip atgrasymo ir gynybos išraiška būtina, nes mes nežinome, ką darys mūsų priešai. Privalome tęsti karinę paramą Ukrainai, nes net ir pralaimėjusi Vladimiro Putino vadovaujama Rusija gali smogti vėl“, – Baltijos karinės konferencijos atidarymo sesijoje pabrėžė buvęs JAV Gynybos sekretorius Markas T. Esperis.
 
Kovo 23 d. prasidėjusi Baltijos karinė konferencija – vienas svarbiausių metų renginių, sukvietęs akademikus, diplomatus ir karius bendrai diskusijai apie saugumo situaciją rytiniame NATO flange.
 
„Daug metų Europoje buvo taikūs. Deja, bet taip jau nebėra. Pradėdama karą prieš suverenią ir nepriklausomą Ukrainą, Rusija baigė šį taikos ir stabilumo laikotarpį. NATO turi prisitaikyti prie šiandieninės saugumo aplinkos. Privalome būti vieningi. Rytinėje Aljanso dalyje turime sustiprinti NATO gynybos pozicijas ir judėti patikimos priešakinės gynybos link“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sveikindamas tarptautinės Baltijos karinės konferencijos dalyvius.
 
Markas T. Esperis pabrėžė, kad Aljanso plėtra į rytus apsaugojo JAV sąjungininkes Baltijos šalis nuo Rusijos revanšizmo. „NATO – stipriausias pasaulio aljansas, atstovaujantis ne vien karinei galiai, bet ir vertybėms, laisvėms ir principams, kuriuos yra pasiruošęs apginti. Tam reikia ir karinės galios, ir valios ją panaudoti tada, kai šioms vertybėms ir laisvėms iškils grėsmė.“
 
Šią vasarą Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas, M. T. Esper žodžiais, suteikia vilties, kad Rusijos karo Ukrainoje šviesoje prasidės naujas Aljanso etapas, pirmiausia šalims narėms prisiimant įsipareigojimus dėl išlaidų gynybai.
 
Kovo 23–24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija organizavo Baltijos karinę konferenciją, kurioje buvo aptariami aktualūs saugumo ir gynybos klausimai. Jau tradiciniu tampančio renginio tema – NATO atgrasymo ir gynybos pozicijų stiprinimas tiek karinėje, tiek strateginėje perspektyvoje. Joje dalyvavo žymiausi Europos ir JAV gynybos analitikai, kurių publikacijos skelbiamos ekspertiniuose žurnaluose, o jų nuomonės klauso svarbiausi sprendimų priėmėjai, Lietuvos ir užsienio šalių institucijų atstovai, karininkai, gynybos ekspertai ir akademikai.
 
Šiemet Baltijos karinė konferencija organizuota kartu su visame pasaulyje žinomu JAV analitikos centru „The Atlantic Council“, kurio indėlis šioje konferencijoje buvo ypač reikšmingas. Konferencijos globėja buvo Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
 
Konferencija buvo skirta kviestiniams svečiams ir iš anksto registruotiems klausytojams. Tačiau visi, norintys susipažinti su joje nagrinėjamomis aktualijomis, gali dalį konferencijos transliacijų, pranešimų ir naujienų rasti čia: https://fb.me/e/8zFb4Yaq5
 
Eimanto Genio nuotraukos