Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Paroda apie ukrainiečių okupaciją priverčia susimąstyti kiekvieną

2023 04 20

„Su Ukraina mes neturime bendros sienos, bet turime daug bendro – tai, ką galima pavadinti istorine sinergija. Mus skiria didelis atstumas, bet istoriškai mes visada buvome ir esame kartu. Jie jaučia mūsų petį, o mes – jų“, – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenei sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius, pristatydamas parodą „Komunizmas. XX amžius = Rašizmas. XXI amžius“.
 
Fotodokumentinė paroda parengta remiantis konkrečiomis XX ir XXI a. ukrainiečių istorijomis, kurios patvirtina, kad kruvini okupantų metodai nepasikeitė. Dauguma žmonių buvo sunaikinti vien dėl to, kad buvo ukrainiečiai, kalbėjo gimtąja kalba. Nuotraukos rodo, kad komunizmas, kuris po Sovietų Sąjungos griūties nebuvo pasmerktas, privedė prie jo nusikaltimų pakartojimo šiuolaikinėje Rusijoje – prie šių dienų „rašizmo“.
 
Ukrainiečių kovos dvasia priverčia susimąstyti apie savo pasirinktą kelią, kad ateityje nebūtų to, ką dabar matome Ukrainoje.
 
Parodą parengė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas kartu su Valstybinio Ukrainos nacionalinės atminties instituto archyvu.
 
Parodos pristatyme dainavo Lietuvos karo akademijos kariūnė Gerda Kacienaitė, jai akompanavo Ieva Marmienė.
 
Nuotraukos Eimanto Genio