Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Magistro diplomai įteikti Lietuvos karo akademijos 20-osios laidos absolventams

2023 07 04

Liepos 4 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko magistro diplomų įteikimo ištęstinių studijų absolventams ceremonija. Sėkmingai studijas baigusiems 29 absolventams diplomus įteikė ir juos pasveikino krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika ir krašto apsaugos sistemos dalinių, kuriuose tarnauja dabar jau magistrai, atstovai.
 
Viceministras, sveikindamas absolventus, džiaugėsi sėkmingais studijų rezultatais ir kartu dėkojo jų artimiesiems, kuriems taip pat reikėjo priimti ne vieną išbandymą, nes turėjo suprasti studijuojančiojo poreikius.
 
„Noriu padėkoti ir akademinei bendruomenei, kuriai taip pat kyla iššūkių. Į Lietuvos karo akademiją studijuoti ateina žmonės, jau turintys patirties krašto apsaugos sistemoje ir akademinių žinių. Todėl, suprantama, vyksta ir karštos diskusijos. Bet jose gimsta nauja patirtis, o mokantis – įgūdžiai, kurie naudingi ne tik asmeniškai tobulėjant, bet ir Akademijai bei visai krašto apsaugos sistemai“, – kalbėjo viceministras.
 
Geriausiu absolventu buvo išrinktas plk. ltn. Saulius Ivanauskas. Keturių studentų dabai buvo įvertinti puikiai.
 
Dauguma magistrantų pasirinktų baigiamųjų darbų temų atspindi šiuo metu aktualius kariuomenei iššūkius logistikos vadybos, korupcijos prevencijos srityse. Juose aptariamos įvairių šalių patirtys įgyvendinant saugumo strategijas, strateginės partenerystės modelius, nagrinėjami įvairūs procesai, vykstantys Ukrainoje, neteisėtos migracijos ir imigrantų integracijos klausimai. Atliktų tyrimų rezultatai gali būti panaudoti krašto apsaugos sitemos veikloje.
 
Absolventus muzikos kūriniu pasveikino koncertmeisterė Ieva Marmienė ir chormeisteris Linas Balandis.
 
Ištęstinės magistrantūros studijos Lietuvos karo akademijoje organizuojamos nuo 2002 m. Nuo tada jas jau baigė 373 absolventai – šiais metais diplomus gavo net 29 magistrantai.
 
Per du dešimtmečius kito Lietuvos karo akakdmeijos magistro forma, studijų kryptys ir programos, dėstomi dalykai ir atliekami tyrimai.
 
Magistro laipsnį įgyja ne tik kariai – jo gali siekti Valstybės saugumo departamente, krašto apsaugos sistemoje dirbantys ar tarnaujantys asmenys.
 
Magistro kvalifikacinis laipsnis tampa rimta tolesnės karjeros prielaida – atveria kelią tarnybai Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, siekti daktaro laipsnio. Kvalifikacija suteikia galimybę išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, baigus profesinę karo tarnybą, tapti saugumo politikos analitikais, projektų vadovais, kitais šaliai ir visuomenei reikalingais specialistais.
 
Alfredo Pliadžio nuotraukos