Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Karo akademijos kariūnams – Ministrės Pirmininkės patarimai

2023 02 24

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vasario 24 d. lankėsi Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Susitikusi su Akademijos bendruomene, viešnia dalyvavo kariūnų surengtoje diskusijoje apie lyderystę ir kitus gyvenimiškus iššūkius, su kuriais ji susiduria savo tarnyboje Lietuvos valstybei.
 
Akademijos auklėtiniams, kaip būsimiems karininkams vadams, buvo įdomi premjerės kaip lyderės asmeninė patirtis, jos rekomendacijos formuojant savo komandą, patarimai valdant krizes ir sprendžiant konfliktines situacijas.
 
Pradėdama susitikimą su kariūnais ji prisiminė, kaip pati gyveno ir elgėsi būdama studente. I. Šimonytei tai buvo įvairių protestų laikotarpis, vedamas visos lietuvių tautos laisvės troškimo.
 
„Mačiau, kokią atsakomybę ant savo pečių nešė tuometiniai Lietuvos lyderiai, mūsų šaliai atkuriant nepriklausomybę, – prisiminė Ministrė Pirmininkė. – Dabarties išbandymuose, kai esame kartu su ukrainiečiais, remdami juos ir teikdami visokeriopą pagalbą, dar geriau suprantame, kad laisvė nėra kažkas, ką mums iškovojo tėvai, o mes galime džiaugtis ja daugiau niekada nebesukdami sau galvos. Laisvė yra tai, už ką reikia būti pasiruošusiems kovoti kaskart, kada tik prireiks.“
 
Ji neslėpė pagarbos Lietuvos karo akademijos kariūnams, kurie rinkosi karininko profesiją ir yra pasiryžę ginti Lietuvos iškovotą laisvę ir nepriklausomybę: „Šie žmonės nusprendė eiti sudėtingu gyvenimo keliu, reikalaujančiu vidinės stiprybės ir valios, stiprinant Lietuvą įvairiomis formomis. Jie saugos ir, jeigu reikės, paaukos savo gyvybę. Jų kelias tiesiogiai susijęs su visos valstybės saugumu“.
 
Karininko profesija yra svarbi ir rūpi ne tik Akademijai, ne tik kariuomenei, bet visai visuomenei. Pašnekovė įsitikinusi, kad tai motyvuoja ir kitus asmenis, kurie supranta, kad žmonės, kurie pasiryžę užtikrinti savo šalies gynybą ir saugumą, yra patriotai, tėvynės mylėtojai ir gynėjai.
 
Kalbėdama apie lyderystę, Ministrė Pirmininkė prisipažino, kad niekada jos nesimokė, nes tai veikiau yra  asmeninis žmogaus nusiteikimas, išryškėjantis tik jei žmogus to nori. Todėl ji visada vadovaujasi taisykle „imi ir darai“, nes „kas daugiau, jei ne tu“. „Nėra tokios profesijos ir negali pasakyti „būsiu lyderis“ – šią savybę gali tik parodyti“, – kariūnams paaiškino pašnekovė.
 
Atsakydama į klausimą, kaip ji susitvarko su užimamomis pareigomis, premjerė išskyrė savybes, kurios būtinos, norint pasiekti užsibrėžtų tikslų – reikia tikėti ir pasitikėti savimi, bet nesusirekšminti. Taip pat – mokėti iš savęs pasijuokti, turėti saviironijos.
 
Diskusijos metu pakrypus pokalbiui apie bendravimą su taip vadinamais sudėtingais žmonėmis, I. Šimonytė patvirtino, kad jai pačiai taip pat tenka susidurti su įvairiomis publikomis. Tačiau pasak jos, nereikia situacijų vertinti emociškai ir iracionaliai. O politinėje aplinkoje norint pasiekti tikslų ar išspręsti problemas, privalomas darbas kartu.
 
Jau metus Ingrida Šimonytė turi naujos veiklos, kurioje aktyviai dalyvauja. Prieš metus kovo 11-ąją ji įstojo į Lietuvos šaulių sąjungą, kurioje, džiaugiasi, sekasi ir pavyksta pasiekti gerų rezultatu. „Jau baigiau bazinį šaulio įgūdžių kursą. Visuose šaulių užsiėmimuose aktyviai dalyvauju. Stengiuosi ir, manau, man sekasi neblogai. Šaulius gerbiu ir myliu, jų veikla man patinka. Tai yra geras savęs išbandymas, kai kažkas kitas tave įstato į naujų taisyklių rėmus ir naują tvarką. Tada tu turi būti, galima sakyti, eiliniu, – sakė premjerė. – Tokios situacijos duoda naujos ir naudingos patirties.“
 
Lietuvos karo akademijos kariūnai džiaugėsi turėję galimybę susitikti su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte. Pokalbis jiems buvo naudingas, leidęs mokytis vadovavimo ir lyderystės principų, darbo komandoje ir meilės savo kraštui bei jo žmonėms.
 
Eimanto Genio nuotraukos
 
Lietuvos karo akademijos kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 skyriaus viršininkas mjr. Donatas Suchockis, tel. +370 620 48976, KATT 24 523, el. p. [email protected]