Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Lietuvos karo akademijos absolventai papildė karininkų gretas

2023 06 23

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija išleido jubiliejinę 30-ąją absolventų laidą. Birželio 23 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda 59 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 48 vaikinai ir 11 merginų prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Iš prisiekusiųjų leitenantų 44 tarnaus Sausumos pajėgų, 2 – Karinių jūrų pajėgų ir 6 – Karinių oro pajėgų daliniuose. Kiti tarnybą pradės Mokymo ir doktrinų valdyboje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, Karo policijoje, Ryšių ir informacinių sistemų batalione.
 
„Pasirinkę tarnauti Lietuvai, nusipelnėte didžiausios visų mūsų pagarbos. Nuo šiol turėsite pateisinti pasitikėjimą, su kuriuo į Jus žvelgs Lietuvos žmonės. Atstovausite mūsų šaliai ir kartu su sąjungininkais ruošitės ginti kiekvieną NATO teritorijos centimetrą. Visur ir visada būsite ištikimybės, atsidavimo ir kilnumo matas“, – sveikindamas karininkus teigė Prezidentas.
 
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kreipdamasis į Karo akademijos absolventus, akcentavo: „Didžiuojamės Jumis, kad pasirinkote ir tebeinate nelengvu, bet itin prasmingu keliu. Visi esame grūdinami išbandymų ir susiduriame su iššūkiais, kuriuos įveikti padeda ir įkvepiantys pavyzdžiai. Tokių narsumo pavyzdžių turime Lietuvos istorijoje ir matome tebevykstančioje ukrainiečių kovoje už laisvę. Dėkoju už atsidavimą, patriotiškumą, iniciatyvumą ir ryžtą, kurių Jūsų pasirinktame kelyje dažnai prireikia. Neabejokite savimi ir savo sprendimais. Rodykite pavyzdį, kuriuo sekti būtų garbė.“
 
„Žmogus – svarbiausia valstybės ir Lietuvos kariuomenės vertybė. Nuo būrio vado sprendimo priklauso mūšio sėkmė ir karių gyvybės. Jūs vesite karius į mūšį ir į gyvenimą, – patvirtino Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys. – Mūsų profesija kitokia nei bet kuri kita. Kario tarnyba – tai gyvenimas, į kurį žengiate tvirta koja. Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio. Šiandien prasideda nauja kelionė.“
 
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika visiems pristatė aikštėje stovinčią jaunų žmonių kartą: „Ji, kaip ir ankstesnieji Karo akademijos absolventai, šias studijas baigė visų pirma dėl to, kad jų širdyse – ištikimybė Tėvynei Lietuvai, savo valstybei, jos žmonėms, ryžtas apginti savo šalies laisvę ir nepriklausomybę. Būtent ištarti karininko priesaikos Tėvynei žodžiai – tai vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų drąsiai ir pasiaukojamai tarnauti jos labui bei ją saugoti.“
 
Tradiciškai už mokslo rezultatus ir kitus laimėjimus buvo apdovanotas geriausias Lietuvos karo akademijos absolventas. Šiais metais šį garbingą titulą užsitarnavo Jurgis Bekampis, kuris išsiskyrė aukšta motyvacija ir lyderyste.
 
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kaip kario garbės simbolį jam įteikė suvenyrinį kardą, Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skyrė piniginę premiją.
 
Prisiekusius leitenantus palaimino vyriausiasis Lietuvos kariuomenės kapelionas plk. ltn. mgr. Rimas Venckus.
 
Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė, Akademijoje viešintys Ukrainos Nacionalinio gynybos universiteto atstovai, užsienio šalių gynybos atašė, aukštųjų mokyklų atstovai, buvę Karo akademijos viršininkai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, atsargos ir dimisijos karininkai, jaunieji šauliai, absolventų artimieji ir kiti garbūs svečiai.
 
Lietuvos karo akademijos ramovėje krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, absolventams įteikė bakalauro studijų diplomus.
 
Akademijoje vadinamos Saulės mūšio kuopos kariūnai mokėsi pagal Nacionalinio saugumo ir gynybos, Gynybos technologijų vadybos ir Tarptautinių santykių bakalauro studijų programas, taip pat pagal karinio rengimo programą. Daugumai jų buvo įteikti pėstininkų būrio vado kvalifikaciniai pažymėjimai, taip pat pažymos apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą.
 
Tęsdamas pradėtą tradiciją, Lietuvos Rotary klubas bakalauro studijų absolventus, kurie buvo įvertinti aukščiausiu balu už bakalauro darbo parengimą, Paulą Lišauskaitę, Jurgitą Tukalytę, Silviją Skorkaitę ir Paulių Malakauskį apdovanojo vardine Rotary stipendija.
 
Už patriotiškų, dorų piliečių išauginimą ir valstybės saugumo stiprinimą geriausio 30-osios laidos absolvento artimiesiems buvo įteikta Lietuvos trispalvė.
 
Absolventus muzikos kūriniais pasveikino dainininkas ir kompozitorius Jonas Sakalauskas.
 
Šventę vainikavo jau tradiciniu tapęs ritualas – absolventai Lietuvos karo akademijos kiemelyje pasodino 30-osios laidos ąžuoliuką.
 
Kontaktinis asmuo – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos G9 sk. visuomenės informavimo specialistė Lina Vaitiekūnaitė, mob. 8 672 43 275, tel. (8 5) 210 3189, el. p. [email protected].
 
Eimanto Genio nuotraukos