2023 m.
Lietuvos karo akademijoje – šventiška naujų mokslo metų pradžia
2023 09 04Rugsėjo 4 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas naujų mokslo metų minėjimas, prasidėjęs šv. Mišiomis. Po jų Akademijos bendruomenė ir svečiai susirinko rikiuotės aikštėje.
Naujų mokslo metų proga šventinėje rikiuotėje susirinkusius Akademijos bendruomenės narius ir svečius pasveikino Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos karo akademijos vadovybė. Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vilniaus gimnazijų vadovybė, savivaldybės ir kitų aukštųjų mokyklų atstovai, kiti garbūs svečiai. Šventine nuotaika dalijosi ir naujų mokslo metų pradžią taip pat minėjo renginyje dalyvavę darbuotojų artimieji.
Sveikindamas visus susirinkusiuosius, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas kreipėsi į rikiuotėje stovinčiuosius: „Daugelis jūsų pasirinkote karininko kelią, aiškiai matydami ir suvokdami, kas yra karas. Patriotiškumo vedami nusprendėte įgyti žinių Lietuvos karo akademijoje, kur svarbiausios pamokos yra susijusios su mūsų valstybės ir tautos likimu, kur rengiami būsimi vadai ir mokoma įvertinti priimamų sprendimų kainą. Jūsų užduotis – semtis išminties iš karininkų, kaupti patirtį, ugdyti drąsą ir suprasti, kad einate keliu, kuris bus ne tik jūsų tobulėjimo, bet ir mūsų valstybės stiprėjimo kelias.“
„Ženkite juo tvirtai, ieškokite, atraskite ir mokykitės, nes didžiausi laimėjimai žmonijos istorijoje buvo pasiekti pirmiausia dėl įgytų žinių. To reikia, kad taptumėte karybos ekspertais, vadais ir gebėtumėte ateityje priimti svarbius mūsų valstybei sprendimus. Linkiu, kad Lietuvos karo akademija ir toliau stiprėtų, būtų svarbus ne tik mokslo ir žinių, bet ir svarbiausių vertybių ugdymo lopšys“, – linkėjo ministras.
Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika, sveikindamas dėstytojus ir instruktorius, pabrėžė, kad jų pastangomis Akademija gali rengti, įkvėpti ir išugdyti kompetentingus, motyvuotus, išsilavinusius Lietuvos karininkus lyderius, kurie gebės vadovauti šiandienos ir ateities mūšio lauke.
Šventėje taip pat dalyvavo ir naujus mokslo metus kartu pasitiko Akademijos pradedamos įgyvendinti Jaunojo kariūno – lyderio ugdymo programos dalyviai – Vilniaus licėjaus, Žirmūnų ir Antakalnio gimnazijų moksleiviai, jų mokytojai ir artimieji.
„Dėkui visiems, kurie padarė viską, kad ši programa prasidėtų. Dėkui, jaunieji kariūnai, kad prisijungėte prie šios programos, ir visiems tiems, kurie jus palaikė šiame kelyje. Jūs žengiate pirmus, bet drąsius žingsnius. Čia turėsite išskirtines galimybes kitaip ir kitoje aplinkoje mokytis mokyklinių dalykų. Todėl visuomenėje, tikiu, atsiras daugiau atsakingų žmonių“, – kalbėjo generolas.
Programos trukmė – ketveri mokslo metai. Per šiuos metus moksleiviai įgis lyderystės ugdymo pagrindus, ateityje leisiančius lengviau integruotis į krašto apsaugos sistemą pasirinkus karininko kelią arba norint prisidėti prie visuotinės šalies gynybos ir pilietinio pasipriešinimo. Be lyderystės, numatytos pilietinio ir patriotinio, dorinio ir fizinio ugdymo veiklos bus įskaitytos, todėl pakartotinai dalyvauti jose kitose ugdymo įstaigose (gimnazijose) nereikės.
Už pavyzdingą, uolią ir sąžiningą tarnybą, iniciatyvą vykdant pavestas užduotis, nepriekaištingai atliekamas pareigas Akademijos kariams ir darbuotojams buvo įteikti krašto apsaugos ministro ir Karo akademijos viršininko apdovanojimai.
Nuotaikingais muzikos kūriniais susirinkusiuosius linksmino Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.
Studijos Lietuvos karo akademijoje
Šiais metais į Akademiją priimti jaunuoliai jau savaitę Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje mokosi Kariūno baziniame kario kurse – įgyja pagrindinį karinį parengimą – karybos žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins, tęsdami studijas Lietuvos karo akademijoje.
Iš viso vienintelėje Lietuvoje universitetinėje aukštojoje mokykloje, rengiančioje karininkus Lietuvos kariuomenei, studijuos 318 kariūnų. Taip pat Karo akademijoje studijas tęs 105 pirmosios ir antrosios pakopų ištęstinių studijų studentai, 10 doktorantų.
Lietuvos karo akademijoje kokybišką būsimų karininkų rengimą ir ugdymą užtikrina suderintos universitetinės ir karybos studijos, grįstos šiuolaikiniais mokymo metodais ir moksliniais tyrimais, aukšta universitetinių ir karybos studijų dėstytojų kompetencija.
Siekdama plėsti studijų tarptautiškumą, Akademija nuolat dalyvauja tarptautiniuose studentų mainuose, kariūnams suteikia galimybę kaupti žinias ir patirtį studijuojant kitų šalių aukštosiose mokyklose. Lietuvos karo akademija aktyviai dalyvauja Erasmus+ programoje. Joje dėsto aukštos kvalifikacijos užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai, ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.
Kariūnai, baigę Lietuvos karo akademiją, įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi absolventai, įgyvendinę jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.
Eimanto Genio nuotraukos