Stojimas Studijos bakalauro diplomas / leitenanto laipsnis

2023 m.

Lietuvos karo akademijoje įvyko šventinis Lietuvos partizanų pagerbimo renginys

2023 05 19

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, prisimindami Lietuvos partizanus ir jų kovą už tautos laisvę, gegužės 18 d. visą Akademijos bendruomenę sukvietė jų pagerbti į kariūnų surengtą šventę.
 
Pirmą kartą Akademijos auklėtinių iniciatyva šia proga organizuotas renginys buvo nepakartojamas ir paliko neišdildomą įspūdį. Jame dalyvavo ir darbuotojų artimieji, todėl įdomių pramogų galėjo rasti ir maži, ir dideli.
 
„Ši diena Lietuvos karo akademijai – ypatinga. Nešiojame pokario didvyrio, partizanų vado ir Lietuvos prezidento generolo Jono Žemaičio vardą, kuris įpareigoja laisvės gynėjus prisiminti kiekvieną dieną, todėl, visiems susirinkus tam skirtame renginyje, mūsų dalyvavimas jame įgyja dar didesnę prasmę. Džiugu, kad prie kariūnų iniciatyvos prisijungė ir kiti bendruomenės nariai, įdėjo daug širdies ir energijos, skyrė savo laiko, kad ši šventė įvyktų“, – dėkodamas kalbėjo Akademijos viršininkas brg. gen. Almantas Leika.
 
Kariūnai, atiduodami pagarbą, iššovė tris salves: žuvusiems už Lietuvos laisvę, Lietuvai Tėvynei ir už Ukrainos pergalę.
 
Renginio metu pasirodę bendruomenės nariai deklamavo patriotinius eilėraščius, pasakojo apie partizaninį pasipriešinimo laikotarpį, šoko, grojo ir dainavo, vyko virvės traukimo rungtynės, o vakarą vainikavo grupės „Ugniavijas“ pasirodymas.
 
Šventės metu buvo renkamos aukos nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams paremti, vyko kraujo donorystės akcija, organizuotos pramogos Akademijos karių ir darbuotojų vaikams.
 
Norintys pagerbti Lietuvos partizanus kviečiami jau rytoj atvykti į didžiausią Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventę Klaipėdoje, kur jų lauks ir Lietuvos karo akademijos komanda. Čia kiekvienas galės sužinoti viską, kas jam rūpi, apie Akademiją – jos atstovai pasakos apie stojimo į šią aukštąją mokyklą tvarką, studijas ir būsimą karininko karjerą. Bus įdomu!
 
Lietuvos partizanų pagerbimo šventinis renginys Lietuvos karo akademijoje
Eimanto Genio nuotraukos